spirulina

Czy spirulina wspomaga odchudzanie?

Szereg właściwości zdrowotnych sprawia, że spirulina jest nieocenionym suplementem, wspomagającym walkę z różnymi przypadłościami, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Równie dobrze można po nią sięgnąć na przykład w związku z odchudzaniem. Zawarte w spirulinie składniki odżywcze intensywnie wspomagają utratę wagi.

Spirulina a odchudzanie

Dlaczego odchudzając się warto jeść mikroalgi? Choćby dlatego, że większość diet odchudzających w znacznym stopniu osłabia organizm. Ciało nieprzyzwyczajone do tego typu wyrzeczeń, staje nagle przed nie lada wyzwaniem. Jeśli mu wtedy nie pomożemy, tj. nie zapewnimy dostępu do składników, które je pobudzą i dożywią, odchudzanie może skończyć się fiaskiem. Uczucie zmęczenia, przygnębienie, utrata sił – pojawiają się na diecie na tyle często, że wiele osób, z tych właśnie powodów, porzuca myśl o chudnięciu i wraca do starych nawyków żywieniowych.

Spirulina może wyeliminować te zjawiska, bo jest naprawdę niezastąpioną odżywką. Dostarcza organizmowi i witamin, i minerałów. Jest też doskonałym źródłem białka, a białko (jak wiadomo) ma właściwości odchudzające, bo pobudza metabolizm.

Spirulina a oczyszczanie organizmu

Kolejne działanie spiruliny, również związane z jej właściwościami lekko odchudzającymi, polega na oczyszczaniu organizmu z zalegających w nim toksyn. Wszelkie toksyny obciążają ciało i mogą upośledzać przebieg procesów fizjologicznych (z przemianą materii włącznie). Oczyszczanie może doprowadzić do poprawy przemiany materii, na pewno spowoduje też poprawę samopoczucia, co ułatwi wytrwanie na diecie.

Nie mniej istotną zaletą mikroalgi jest jej pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit i ogólny pozytywny wpływ na przebieg procesów trawiennych. Spirulina może eliminować problemy związane z zaparciami, nadmiernym wytwarzaniem gazów jelitowych i wzdęciami, a one również niezwykle często towarzyszą dietom.

Więcej informacji o spirulinie na: spirulina-sklep.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *