chlorella

Wyjątkowość chlorelli

Chlorella jest przede wszystkim źródłem dużych ilości chlorofilu. Zawiera też bardzo dużo witamin i minerałów. To również źródło białka. Wszystkie te składniki decydują o jej wyjątkowości, jednak jej największym wyróżnikiem jest substancja nazwana czynnikiem wzrostu chlorelii – w skrócie CGF od angielskiego określenia chlorella growth factor. Substancję tę zawierają jedynie te mikroalgi. Nie występuje ona w żadnym innym pożywieniu. Co ciekawe to właśnie CGF nadaje chlorelli część jej wyjątkowych właściwości, odpowiadając za jej funkcje zdrowotne, wzrostowe i regenerujące.

Chlorella i CGF – kto powinien po nie sięgnąć?

Na pewno osoby, którym zależy na spowolnieniu procesów starzenia i jednoczesnym wzmocnieniu organizmu, bo czynnik wzrostu chlorelli działa na ciało silnie wzmacniająco i odmładzająco. Dzieje się tak dlatego, że pobudza procesy regeneracji.

Chlorella i CGF, który zawierają te mikroalgi, na tyle silnie regenerują organizm, że pomagają nawet w chorobach, z których opanowaniem nie radzi sobie współczesna medycyna – mowa o Alzheimerze czy stwardnieniu rozsianym. Chlorella może nieco spowolnić rozwój choroby, a jej najwięksi zwolennicy twierdzą, że może wręcz go zahamować. Uważa się też, że mikroalgi pobudzają procesy wzrostu u ludzi młodych (nastolatków i dzieci), a u starszych bardzo pozytywnie wpływają na różne choroby zwyrodnieniowe z rwą kulszową włącznie.

Chlorellę docenią też wszystkie te osoby, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej mikroflory bądź to w jelitach, bądź to w obrębie dróg rodnych. Chlorella jest prebiotykiem – stymuluje rozwój mikroflory i może zwiększać go nawet czterokrotnie. To działanie przekłada się z kolei na lepszą ochronę przed infekcjami, szczególnie tymi o charakterze grzybiczym.

CGF nadaje też chlorelli działanie immunostymulujące. Oznacza to, że mikroalgi poprawiają pracę układu odpornościowego, i to zarówno u osób, u których układ ten jest osłabiony, jak i u tych, u których nie pracuje on prawidłowo (alergicy).

Więcej informacji o chlorelli znajdziecie na stronie chlorella-sklep.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *