3 cechy dobrej walizki

Zdarzyło się wam, że pakowanie do walizki przypominało niekończącą się opowieść, która nie miała dobrego finału? Z pewnością większość z was odpowie pozytywnie. Oczywiście, dotychczas dostępne walizki pozostawiały wiele do życzenia. Co więcej, mamy do nich przedziwny sentyment, niby nas denerwują, a pomimo to trzymamy je w swoich skrytkach. Wielu robi tak dlatego, że nie znajduje lepszej alternatywy dla swoich starszych modeli.

Z walizką jest jak z samochodem – z czasem przestaje cieszyć i być ergonomiczną; zaczyna szwankować i przysparza niekończących się trudności. Pora to zmienić. Podpowiemy wam na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej walizki.

pucci7

Pojemność walizki

Zdecydowanie powinniśmy wybierać walizki zgodnie z naszymi potrzebami. Podróżujący samolotami wiedzą, że duży bagaż wiele kosztuje. Tutaj lepszym rozwiązaniem są unifikowane walizki kabinowe, które spokojnie zmieszczą się w luku jako bagaż podręczny.

Jeśli nasz wyjazd będzie trwał nieco dłużej – około 7 dni – zdecydowanie wybierzmy walizkę średniej wielkości, która pomieści od 50 do 70 litrów. To dobra propozycja także dla par wybierających się na weekend – można zabrać jeden, dobrze spakowany bagaż.

Dłuższe wyjazdy wymagają solidnej pojemności. Tutaj wybieramy największe modele, których pojemność oscyluje w granicach 90 – 130 litrów.

Kółka i rączki

Kolejną rzeczą są oczywiście kółka. Walizki już dawno zostały w nie wyposażone, ale niestety zazwyczaj kółka są plastikowe i w żaden sposób nie dopasowane do wielkości bagażu. Efekt – połamane kółka i trudność w przemieszczaniu się.

Zwróćmy uwagę na walizki na kółkach, które cechuje wysoka jakość. Tam zauważymy, że możemy wybrać walizkę z dwoma kółkami – najczęściej są to walizki kabinowe – albo z czterema. Te drugie ułatwiają przemieszczanie się w najbardziej zatłoczonych i ciasnych miejscach. Nie wymagają „szarpania się” z bagażem i nadwyrężania swoich sił. Ponad to ważne jest, by nasze kółka były z kauczuku i były podwójne.

pucci2

Konstrukcja

Szalenie istotna z punktu widzenia samego pakowania, jak i późniejszego przemieszczania. Decydujmy się na walizki podróżne Puccini wykonane z lekkiego i wytrzymałego poliwęglanu.
Wnętrze walizki podzielone na dwie osobne komory, uzupełnione o dodatkowe schowki i pasy mocujące odzież zdecydowanie pomieszczą wszystko co zamierzamy zabrać. Nie mniej istotne jest także dobre zabezpieczenie zamkiem atestowanym.

Dobrym przykładem są walizki podróżne Puccini, które idealnie wpisują się w najbardziej rygorystyczne wymagania podróżnych. Sprawdź ofertę walizek podróżnych marki Puccini na stronie https://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-srednie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *