biżuteria ślubna

Biżuteria, to co kobiety kochają najbardziej

Jest idealnym dopełnieniem każdej stylizacji.To ona potrafi nadać zupełnie inny charakter zwyczajnej małej czarnej. Podkreśla osobowość swojej właścicielki, tak jak nic innego na świcie.
Biżuteria, bo to o niej mowa od tysięcy lat jest obiektem pożądania wszystkich przedstawicielek płci pięknej.

Kobiety, jako miłośniczki piękna, od zawsze pasjonowały się drogimi kamieniami, które w połączeniu z kunsztem pracy jubilera stanowiły o wysokości ceny klejnotów.

Na przestrzeni wieków biżuteria nabrała również znaczenia symbolicznego i tak:
a) pierścionek zaręczynowy musi być obowiązkowo z brylantem, gdyż kamień ten, jako najtwardszy jest gwarantem stałości uczucia.
b) dwa złote krążki wymieniane przez nowożeńców w dniu zaślubin są widocznym dla świata zewnętrznego zapewnieniem o wierności partnerów
c) biżuteria rodowa przekazywana z pokolenia na pokolenie w ważnych momentach historii rodziny ozdobiona jest zwykle rubinami i szmaragdami
d) sznur pereł ekwiwalent dobrego smaku i elegancji każdej kobiety

Unikatowe modele pierścionków, naszyjników i kolczyków projektowane przez wielkie domy jubilerskie takie jak Bulgari, czy Tiffany&Co. są niezaprzeczalnym synonimem luksusu oraz potwierdzają wysoki status społeczny ich właścicielek. Nie na darmo wykreowany przez amerykańskiego giganta model pierścionka z jednym dużym diamentem osadzonym na obrączce z białego złota stał się najczęściej kopiowanym i sprzedawanym typem pierścionka zaręczynowego na świcie. Od Japonii po Stany Zjednoczone wszystkie przyszłe panny młode marzą o tym, by właśnie taki samotny diament przyozdobił ich dłoń. A mężczyźni z kolei odkładają przez kilka miesięcy środki na zakup upragnionego przez ich wybranki modelu.

Źródło: mmgold.pl/tresc/6-skup-zlota-brylantow-diamentow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *