sernik na zimno z malinami

Co by tu zrobić na deser?

Pyszny obiad przygotowany w domu został zjedzony, teraz przyszła kolej na deser, ale jak zwykle nie ma pomysłów. A może to kwestia czasu? Kto miałby czas na upieczenie ciasta kiedy mamy na głowie przygotowanie dwudaniowego obiadu? Nawet najlepsza pani domu potrzebuje czasem wsparcia w wymyśleniu czegoś co osłodzi nieco popołudnie.

Dlatego coraz popularniejsze stało się szukanie przepisów na ciasta w internecie. Propozycji jest naprawdę sporo, na tyle dużo, że ciężko jest nam się zdecydować na jeden. Ale przecież możemy zrobić dwa, co nam szkodzi? Tylko szkoda, że mamy tylko jeden piekarnik… na całe szczęście internet oferuje szeroką gamę przepisów na ciasta bez pieczenia. Jak choćby tiramisu, dobrze znany włoski deser z mascarpone, kawą i winem deserowym to przysmak który ma fanów na całym świecie. Okazuje się, że po ciepłym makaronie lub pizzy Włosi lubią zjeść chłodniejszy deser, którego przygotowanie zajmuje maksymalnie 30 min, bo wymyślili też Panne Cote, kremowy przysmak często polany wiśniowym sosem.

Przepisy na ciasta nie znajdują się już tylko w książkach kucharskich, szukać ich można wszędzie, a w szczególności w internecie. Popularne stały się również filmiki na których w przyśpieszonym tempie możemy oglądać przygotowanie różnych potraw, w tym deserów. Warto czasami eksperymentować, ale często nie mamy na to czasu więc wpisujemy w Google ,,przepisy na ciasta”. Takie rozwiązanie jest dużo prostsze, na pewno znajdziemy coś szybko i szybko przygotujemy przepyszny deser.

Nie ma sensu katować domowników pudełkowymi lodami lub owocami. A kiedy szykujemy coś na święta opłaca się zerknąć jak przygotować mazurka, bo co jeśli zapomnieliśmy przez rok. Niezależnie od powodu, korzystanie z gotowych przepisów to proste ułatwienie sobie życia, tak samo jak przygotowanie ciasta bez pieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *