Zaparkowane samochody Skoda

Co determinuje koszt nowych samochodów?

Obecnie samochody są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, dają użytkownikom szersze możliwości – większą moc, łatwiejszą obsługę oraz kontrolę na praktycznie każdym aspektem pracy samochodu. Niestety, ale istotnym ograniczeniem okazuje się koszt współczesnych samochodów, który kształtowany jest przez wiele czynników. Część z nich wydaje się dla nas całkowicie irracjonalna i trudna do zrozumienia.

Dlaczego współczesne auta tyle kosztują?

Zakup dobrego samochodu, który będzie miał optymalną moc, wykonany będzie z dobrej jakości części, materiałów oraz cechować się będzie szerokim spektrum wyposażenia dodatkowego, to koszt co najmniej 50 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę ogólną kondycję finansową polskiego społeczeństwa, to nie jest to tani zakup i często jest jedynie dostępny dla kupujących za pomocą kredytowania lub leasingu finansowego.

Czynników, które przekładają się na koszt samochodów jest bardzo wiele. Trzeba przede wszystkim uwzględnić zaawansowanie technologiczne takich elementów, jak przekładnie kątowe, które tworzone są z użyciem wysoko specjalistycznych materiałów, pokrywane specjalnymi powłokami poprawiającymi kontakt powierzchni przenoszących napęd oraz wykorzystujących precyzyjne planowanie w zakresie zestawienia jarzm i kół należących do układu przekładni.

Zaawansowanie technologiczne to jednak nie wszystko

Koszt współczesnych samochodów jest często irracjonalnie pompowany. Koncerny motoryzacyjne wydają często setki tysięcy, jeśli nie miliony euro na projektowanie niewielkich detali – przycisków, wylotów powietrza, nawiewów, ekranów, zegarów i praktycznie wszystkich istotniejszych estetycznie detali znajdujących się w pojazdach samochodowych. Nawet zaawansowana przekładnia planetarna nie potrafi wygenerować takich kosztów!

Patrząc na całość pojazdu, to nie powinno dziwić że koszt niektórych samochodów kształtować się może w zakresie od pół, do nawet kilku milionów Euro – koszt detalów nie jest jednak najważniejszy. W przypadku wielu marek płaci się za prestiż oferowanych przez producentów rozwiązań i za luksusowy charakter pojazdów samochodowych.

Wiele więcej o wszelkiego typu przekładniach dowiesz się na stronie producenta: http://www.apexdyna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *