kolagen naturalny

Czym jest i jak działa kolagen naturalny?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej, który ma niezwykle wysoką odporność na rozciąganie. Dzięki swoim właściwościom potrafi przywrócić skórze naturalne piękno i młody wygląd. Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Przy jego niedoborze pojawiają się pierwsze oznaki starości – zmarszczki czy suchość skóry.

Kolagen naturalny stosowany jest w dermatologii, kosmetyce oraz odnowie biologicznej. Wspomaga leczenie trądziku młodzieńczego, łupieżu, oparzeń oraz podrażnień skóry pochodzących z uczuleń lub depilacji. Kolagen stosuje się do ujędrniania i głębokiego nawilżania skóry, walki przeciw zmarszczkami oraz do wzmocnienia włosów i paznokci. Polecany jest sportowcom i osobom, które ćwiczą głównie dla relaksu oraz w przypadku złamań czy zerwanych ścięgien. Najbardziej wartościowym typem kolagenu jest kolagen rybi, który pozyskuje się ze skóry tołpygi. Ryba ta odżywia się wyłącznie glonami, więc ma niezwykłe walory zdrowotne – wytwarza się z niej olej, który ma niezwykłe właściwości na układ krążenia.

Kolagen naturalny nie walczy ze skutkami i konsekwencjami starzenia się skóry, lecz uderza prostą w ich przyczynę. Kolagen może stosować każdy z nas. Nie zostały potwierdzone naukowo żadne przeciwwskazania co do jego użytkowania.

Jak stosować kolagen w żelu:

  1. Umyj twarz mydłem i ciepłą wodą. Nie używaj żadnych innych kosmetyków, ponieważ mogą mieć one kwaśny odczyn. Uzyskamy wtedy niepożądane działanie kolagenu.
  2. Na lekko wilgotną twarz nałóż niewielką ilość żelu z kolagenem.
  3. Delikatnie wklep opuszkami palców żel z kolagenem.
  4. Po wchłonięciu się kosmetyku nałóż na twarz krem nawilżający. Nie powinien on zawierać aromatów, retinolu oraz kwasów. Jeśli na Twoim ciele pozostały widoczne ślady kolagenu, oznacza to, że został zaaplikowany w zbyt dużej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *