Czystość atmosfery w procesie lakierniczym.

Proces lakierniczy, jest jednym z bardziej wymagających w zakresie utrzymania czystości atmosfery roboczej, bowiem wszystkie zabrudzenia, które przedostaną się do strefy nakładania lakieru, będą wpływać w bardzo negatywny sposób zarówno na estetykę nakładanych warstw lakieru, jak i na ich parametry techniczne, takie jak chociażby wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wobec tego też, należy tutaj dołożyć wszelkich starań do tego, aby osiągnąć wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, maksymalnie wysoki poziom oczyszczenia atmosfery z zabrudzeń, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Wentylacja pomieszczeń z jednoczesną filtracją powietrza.

Podstawowym krokiem w celu oczyszczenia atmosfery wewnątrz pomieszczeń warsztatowych, będzie instalacja systemu wentylacji z oczyszczaniem powietrza poprzez odpowiednie filtry kieszeniowe. Będą one montowane zarówno na wlocie, jak i na wylocie powietrza z systemu wentylacji, dzięki czemu do środka nie będą się przedostawać zanieczyszczenia zewnętrzne, zaś powstające wewnątrz, lotne zanieczyszczenia chemiczne nie będą wydostawać się na zewnątrz, co będzie bardzo ważne z punktu widzenia ekologii. Dobry system wentylacji, zapewni nam więc przede wszystkim prawidłowy poziom krotności wymiany powietrza z otoczeniem, a jednocześnie przechwyci wszystkie zanieczyszczenia zewnętrzne, które wewnątrz będą przyczyniać się do pogorszenia efektów naszej pracy. Jest to więc podstawową inwestycją w każdym warsztacie, która powinna być przeprowadzona na samym początku, jeszcze przed przystąpieniem do realizacji jakichkolwiek prac lakierniczych.

Dodatkowa kabina lakiernicza.

Aby jeszcze bardziej poprawić jakość realizowanych prac lakierniczych, możemy zainwestować w dodatkową, wewnętrzną kabinę lakierniczą. Jest to specjalne pomieszczenie, szczelnie odizolowane od otoczenia z własnym, w pełni niezależnym systemem wentylacji i oczyszczania powietrza, dzięki czemu realizowane wewnątrz prace lakiernicze będą stać na najwyższym, możliwym do osiągnięcia poziomie. Oczywiście trzeba będzie tutaj zainwestować w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej, a raczej w większą ich ilość, aby zapewnić skuteczne przechwytywanie mgiełki lakierniczej wewnątrz kabiny, co także będzie mieć wpływ na komfort pracy wewnątrz kabiny, oraz na jakość realizowanych prac. jednym słowem, kabina lakiernicza jest bardzo dobrą, w pełni uzasadnioną ekonomicznie inwestycją, na którą warto się zdecydować, bowiem przekładać się będzie na wyraźne podniesienie jakości i efektywności realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą. W przeciwnym razie, niestety, przy obecnym poziome konkurencji na rynku usług lakierniczych, raczej nie uda nam się osiągnąć zbyt dobrego poziomu efektywności prowadzenia warsztatu, a to przecież jest tutaj kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *