Danie dnia – co podać by zrobić wrażenie?

Chcąc zrobić na kimś dobre wrażenie powinniśmy zaprosić kogoś na obiad. Oczywiście jest wiele restauracji czy jadłodajni, lecz nic nie ociepli twojego wizerunku tak, jak kuchnia własna. Jest to podstawowy sposób, na przypodobanie się drugiej osobie, więc warto mieć w rękawie kilka przepisów, by w nagłym wypadku zaprezentować komuś swój wachlarz kuchennych możliwości.

Co ugotować?

Rodzaj potrawy zależy od gości, którzy będą nas szczycić swoją obecnością. Gdy nasz pracodawca przyjdzie z wizytą przydała by się jakaś wykwintna potrawa, cos między kuchnią włoską a hiszpańską. Oczywiście nie zaszkodzi podpytać szefa w jakiej kuchni gustuje, lecz lazagne czy sałatka caesar wydają się być świetnym pomysłem, podobnie jak gazpacho czy paella. Kuchnia wschodnia może okazać się zbyt wyzywająca, i przed rozpoczęciem kuchennych bojów lepiej zapytać się o ten właśnie rodzaj kuchni, bowiem kuchnia dalekiego wschodu obfituje w smaki różnych rodzajów, nieczęsto spotykanych na polskich stołach.

Jeżeli gość wyraził pozwolenie, możemy zaprezentować orientalną mieszankę smaków, na przykład kurczaka Chow Mein z warzywami, czy wieprzowinę po chińsku w sosie słodko kwaśnym. Przy kuchni dalekiego wschodu nie sposób wspomnieć o Indiach i ich daniach słynących ze swoich przypraw. Najbardziej rozpoznawalną indyjską potrawą jest Curry. Jest to właściwie sposób przyrządzania potraw, gdzie w sosie znajdują się wszystkie składniki, to są mięso, ser, warzywa, ryby czy inne składniki, w zależności od przepisu.

Podczas przyrządzania pamiętać należy, że kuchnia indyjska obfituje w różnego rodzaju przyprawy, więc w curry znaleźć powinna się między innymi kurkuma, imbir, kolendra, gorczyca, chili czy cynamon. Dalej na wschód znajduje się Japonia. Kuchnia tego kraju opiera się głównie na rybach, dzięki czemu wielbiciele tego rodzaju mięsa będą się tu czuli jak w raju. Sushi jest już klasyką, podobnie jest z ramen. Do robienia sushi potrzebna jest mata do zwijania oraz oczywiście składniki, więc jest to wybór prosty, oraz bardzo wyrafinowany.

Coś prostszego?

Zawsze można zrobić ręcznie robioną pizzę! Wystarczy mieć odpowiedni piec technica, którzy zapewniają również podstawa z szafką pod piece do pizzy, po czym wziąć prosty przepis i zacząć wyrabiać ciasto, przy czym pizzę lepiej zrobić dla bliskiej ci osoby bądź znajomych. Na spotkania formalne, lepiej przygotować coś bardziej wyrafinowanego, co sprawi, że będziemy lepiej postrzegani w oczach drugiej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *