Dobór okien dachowych.

Jednym ze zdecydowanie najtrudniejszych do prawidłowego doboru okien, jest bez wątpienia okno dachowe. Jest ono jednak niezbędne w przypadku, kiedy w domu mamy zamiar wykorzystywać poddasze użytkowe na cele mieszkaniowe. W końcu trudno sobie wyobrazić pomieszczenia mieszkalne bez okien, bez napływu zwykłego światła dziennego. Dlatego też, należy tutaj zdecydować się od razu w fazie projektowania poddasza użytkowego w domu, na okna dachowe, aczkolwiek trzeba będzie też zwrócić uwagę na prawidłowość ich doboru, gdyż wadliwie dobrane, będą niestety wnosić więcej szkody niż pożytku. Zobaczmy w takim razie na jakie kwestie powinniśmy w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę.

Rozmiary okna dachowego.

W przypadku wyboru okna dachowego, pod kątem rozmiarowym, musimy pamiętać, iż jest ono umieszczone pod większym kątem w kierunku słońca, a co za tym idzie, może mieć nieco mniejsze rozmiary. Okna dachowe, z reguły będą o około 30-50% mniejsze, a jednocześnie zagwarantują nam tyle samo światła słonecznego co okna ścienne. Jest to oczywiście wynikiem ich umiejscowienia i kąta nachylenia w kierunku światła słonecznego. Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także mechanika okna, bowiem brak jakichkolwiek zabezpieczeń, niestety będzie podnosił ryzyko, iż przy otwieraniu lub tez zamykaniu, ciężkie okno wyślizgnie nam się z rąk i nieszczęście gotowe. Warto więc przyjrzeć się mechanizmowi zabezpieczającemu, którego zadaniem jest niedopuszczenie do upadku okna. Bardziej nowoczesne rozwiązania mogą mieć wbudowane siłowniki, które ułatwiają utrzymanie okna w dłoni. Warto także pomyśleć o kwestiach technicznych w zakresie montażu, bowiem okna dachowe są o wiele bardziej narażone na wodę pochodzącą z opadów atmosferycznych, a więc powinniśmy wybierać tylko te okna, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia i uszczelnienia. Jednym słowem trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii, związanych z funkcjonalnością oraz naszym własnym bezpieczeństwem.

Gdzie kupimy dobre jakościowo okna dachowe?

Pozostaje jeszcze tylko kwestia znalezienia solidnego dostawcy okien dachowych, bowiem trzeba tutaj pamiętać, iż nie każdy zagwarantuje nam taki sam poziom jakości. W niektórych przypadkach, okna wykonywane są wręcz na sztukę i nie posiadają niezbędnych atestów, a co za tym idzie, powinniśmy od razu spisać takie okna na straty. Jeśli natomiast zdecydujemy się na okna dachowe w Bielsku Białej od Drew Dom z całą pewnością nie pożałujemy, bowiem jest to jeden ze zdecydowanie najlepszych dostawców w tym przypadku. Okna dachowe dostarczane przez bielską firmę Drew Dom, należą do zdecydowane najlepszych rozwiązań technologicznych w całym kraju, przy jednocześnie, stosunkowo niskich cenach zakupu i dobrym serwisie gwarancyjnym. Są proste w regulacji, oraz posiadają wszystkie niezbędne zabezpieczenia aby ich eksploatacja była jak najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *