Dobór okien do domu.

Jednym z trudniejszych zadań przed którym stanie każdy z nas, będzie dobór okien do swojego domu czy też mieszkania. Przed takim wyborem będziemy postawieni zarówno w trakcie budowy swojego nowego domu, jak i w przypadku przeprowadzania generalnego remontu w domu starym. Szczególnie kłopotliwe będzie dobranie okien do domu starego, gdzie mamy już przygotowane wnęki okienne, a te, nie zawsze będą dobrze dopasowane wymiarowo do okien nowych. Warto tutaj pochylić się nieco bardziej nad ta kwestią, aby mieć przynajmniej podstawowe pojęcie w tym temacie i wiedzieć, jak zabrać się za wybieranie okien, oraz jakich błędów się wystrzegać.

Podstawowe zasady doboru okien.

Przede wszystkim jeśli jesteśmy właścicielami starego domu, warto od razu ustalić sobie jedną rzecz. Kupując nowe okna będziemy dobierać je w standardowych wymiarach i korygować wielkość wnęk okiennych poprzez ich wykucie lub przymurowanie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporą sumkę, którą trzeba byłoby wydać na okna robione na wymiar. Koszty przerabiania wnęk będą w tym przypadku nieco niższe, a co najważniejsze, w przyszłości będziemy mieć już wnęki okienne w ustandaryzowanych wymiarach, dzięki czemu w takcie kolejnej wymiany okien nie będziemy mieć zbyt dużych problemów.

Bardzo ważną kwestią będą tutaj parametry techniczne wybieranych przez nas okien. Musimy zwrócić uwagę aby parametr przenikalności cieplnej był ustalony na poziomie Uw <= 0,8 W/(m2*K), gdyż jest to maksymalny poziom tego parametru dla domów energooszczędnych. Oczywiście im niższy poziom przepuszczalności cieplnej tym lepiej dla nas. Okna takie są co prawda kosztowniejsze, niemniej jednak potem będziemy mogli liczyć na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie domu w sezonie zimowym. Można więc powiedzieć, iż zakup okien lepszych pod tym względem, to inwestycja, która będzie zwracać się w przyszłości a z biegiem czasu zacznie po prostu nam zarabiać.

Gdzie kupić dobre okna?

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także znalezienie solidnego sklepu z oknami. Nie jest to wcale takie proste, tym bardziej, iż w każdym z nich znajdziemy zupełnie inną ofertę. Bardzo dobry sklep z oknami PCV w Bielsku Białej powinien charakteryzować się stosunkowo szeroką ofertą i niezbyt wygórowanymi cenami. Bardzo ważne będzie także jak bardzo doświadczony i ogarnięty w temacie okien jest sprzedawca. W końcu to on powinien nam udzielić podstawowych wskazówek i raz w kwestii doboru okien. Warto tutaj szukać takiego sklepu, gdzie sprzedawca będzie profesjonalistą nastawionym na zadowolenie klienta a nie tylko na szybka sprzedaż i związany z nią zysk. Niestety, ale niektórzy sprzedawcy nie do końca patrzą na to, żeby klient dokonał właściwego zakupu i w zasadzie nie będą polecać takich okien, które mogłyby się sprawdzić u klienta, tylko będzie próbował za wszelką cenę sprzedać te najdroższe. A przecież nie zawsze trzeba inwestować w najdroższe, żeby osiągnąć zakładane przez siebie efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *