kurs kroju i szycia w Bielsku

Domowa krawcowa

Każda z pań może w całkiem prosty i niezbyt kosztowny sposób posiąść tajniki podstawowej wiedzy krawieckiej. Pozwoli to na wykonywanie prostych przeróbek odzieży, czy też nawet na uszycie sobie własnej, i niepowtarzalnej sukienki. Można nawet pokusić się tutaj o stwierdzenie, iż ukończenie odpowiednie kursu szycia będzie bardzo korzystne dla każdej z pań. Oczywiście bardziej zawzięte mogą pójść dalej i ukończyć kolejne etapy kursów krawieckich, co pozwoli podjąć pracę w zawodzie, czy też nawet rozkręcić własny warsztat krawiecki. Zobaczmy zatem jak będzie to wszystko wyglądać, bowiem jest to temat dość ciekawy i warty nieco lepszego przybliżenia.

Podstawowy kurs szycia i jego przebieg.

Przede wszystkim jednak zacząć trzeba od tego ukończyć podstawowy kurs szycia Bielsko. Będzie on gwarantować podstawową, elementarną wręcz wiedzę w zakresie kroju i szycia, bez czego ani rusz w kierunku krawiectwa. Taki kurs będzie z reguły zajmować 20-30 godzin, w zależności od ośrodka przeprowadzającego. Koszty będą oscylować w granicy 350-500 PLN, a więc jest to cena stosunkowo przystępna. W trakcie kursu trzeba będzie przyswoić podstawową wiedzę teoretyczną, oraz umiejętności praktyczne, co też będzie na koniec potwierdzone egzaminem. Przykładowy, podstawowy kurs szycia może zgłębiać następujące zagadnienia:

  • Budowa i obsługa maszyny do szycia.
  • Rodzaje materiałów włókienniczych
  • Rodzaje i obsługa podstawowych przyborów i narzędzi krawieckich
  • Zdejmowanie miary
  • Formy, szablony, krojenie materiału
  • Fastrygowanie, zszywanie, wykańczanie odzieży
  • Podstawowe ściegi ręczne i szwy maszynowe

Kurs będzie też zwieńczony zadaniami praktycznymi polegającymi na przykład na przygotowaniu własnej poduszki krawieckiej na szpilki, czy też uszyciu fartuszka lub sukienki. Oczywiście po takim podstawowym kursie, z całą pewnością nie będzie nikogo stać na uszycie sukni wieczorowej, jednakże domowa naprawa odzieży, czy też szycie prostych rzeczy, będzie jak najbardziej możliwe.

Pogłębianie wiedzy krawieckiej.

Po ukończeniu podstawowego kursu krawieckiego, niektóre z pań, z całą pewnością poczują pewną smykałkę krawiecką, co zaowocuje chęcią dalszego kształcenia w tym kierunku. Oczywiście dalszych kursów oferujących pogłębianie wiedzy i umiejętności krawieckich nie zabraknie. Znajdziemy więc kursy dla średnio-zaawansowanych, oraz dla zaawansowanych. Na każdych z nich będzie można dalej pogłębiać swoją wiedzę, co ostatecznie pozwoli na wykonywanie coraz bardziej wymagających prac krawieckich. Ostatecznie możliwa będzie wręcz profesjonalna realizacja prac krawieckich. pozwoli to na podjęcie pracy w zawodzie, czy też nawet na otwarcie własnego warsztatu krawieckiego. Z całą jednak pewnością każda z pań z ukończonymi kursami w tym zakresie, będzie mogła samodzielnie uszyć dla siebie dowolną suknię, dopasowaną idealnie do swoich potrzeb, co w tym przypadku będzie znaczną korzyścią w wielu przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *