Drewniana biżuteria – hit czy kit?

Drewno to materiał wciąż niedoceniany w świecie biżuterii, w którym niepodzielnie rządzą metale i kamienie szlachetne. Na szczęście może się to już wkrótce zmienić. Pomyślało o tym wielu projektantów biżuterii, którzy z drewna potrafią zrobić prawdziwe cuda, zyskujące coraz większe grono zwolenniczek.

W porównaniu bowiem do klasycznych świecidełek, drewno ma zapach i duszę, łączy w sobie ekologię z awangardą, a do tego jest w 100% hipoalergiczne. Co powiecie na biżuterię wykonaną z drewna?

Drewniana biżuteria to nie nowy trend

Biżuteria z drewna nie jest nowym pomysłem, jest raczej powrotem do korzeni – ludzkość znała ją przecież doskonale od zarania dziejów. Ma w sobie coś pierwotnego, ale i szlachetnego zarazem, kojarzy się z rzemiosłem, naturą. Nic dziwnego, że pojawiło się coraz więcej pasjonatów drewna, którzy chcą przywrócić modę na ozdoby z tego materiału.

plapie1

Drewno zmienia oblicze

Drewniana biżuteria to nie tylko proste naszyjniki z paciorków czy rzeźbione bransoletki w stylu afrykańskim. Pomysły projektantów wychodzą o wiele dalej. Ostatnio modne drewniane pierścionki łączone są z kolorową żywicą czy zatopionym w niej złotem, ciekawe jest również połączenie drewno-bursztyn, a także eksperymenty z różnymi rodzajami drewna, również tego egzotycznego.

Dla kogo taka biżuteria?

Z pewnością dla kobiet kochających biżuterię, nowe trendy, odważnych w modzie i lubiących się wyróżniać. Coś dla siebie znajdą również osoby uczulone na srebro czy złoto, a szukające czegoś ciekawszego, niż ich zamienniki. Biżuterię z drewna docenią również kobiety, które na co dzień ubierają się w stylu boho, safari czy w stylu afrykańskim – będzie to dla nich cenny dodatek do wielu stylizacji.

plapie2

Ekologia i hand-made

Nie mamy wątpliwości, że trend na drewnianą biżuterię nie tylko się utrzyma, ale i będzie rósł w siłę. Ochrona środowiska jest ważna dla coraz większej liczby osób, a niepowtarzalna biżuteria tworzona w duchu hand-made również szybko nie wyjdzie z mody. Ręcznie robiona biżuteria ma serce i w dodatku jest niepowtarzalna – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Wszystko te czynniki sprawiają, że jesteśmy przekonani – drewniana biżuteria będzie hitem.

źródło: https://plantwear.pl/kategoria/pierscionki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *