Firma cateringowa – potrzebna czy niepotrzebna?

Na co dzień być może rzadko kto korzysta z usług firmy cateringowej, ale z całą pewnością korzystamy z usług takiej firmy przy okazji różnych okoliczności, różnych przyjęć, które musimy zorganizować, a niekoniecznie mamy na to czas, siłę i ochotę. Kiedyś jednak nie było czegoś takiego, jak catering i ludzie sobie jakoś radzili, zatem czy aby na pewno potrzebujemy pomocy w takich sytuacjach czy jesteśmy już po prostu tak nauczeni, że jeśli możemy z tej pomocy skorzystać, to raczej to robimy?

Najczęściej zamawiamy catering na wesela, ale też na mniejsze przyjęcia, organizowane tylko dla rodziny najbliższej, czyli na chrzciny. Oczywiście nie musimy z takich usług korzystać, ale jednak robimy to i trzeba przyznać, że postępujemy bardzo rozsądnie. Po pierwsze – po co przysparzać sobie dodatkowego stresu i podejmować się samodzielnego przygotowywania posiłków dla kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób nie mając pewności, czy wszystko nam wyjdzie, czy się uda i czy w ogóle zdążymy.

Poza tym, jest to dodatkowy stres, gdyż nie możemy w tym czasie zajmować się innymi sprawami, a na pewno przed weselem czy chrzcinami jest ich do załatwienia wręcz mnóstwo. My natomiast mielibyśmy spędzać cały czas w kuchni gotując co najmniej dwa dania dla sporej ilości zaproszonych przez nas gości? Wiadomo, że jest to niedorzeczne. Poza tym problem byłby również z podgrzewaniem posiłków – odgrzalibyśmy jedno danie, drugie dawno by już wystygło, musielibyśmy ten proces powtarzać, a i tak z pewnością część gości nie byłaby zadowolona z tego, co podaliśmy na stół…

Pomoc nie tylko w gotowaniu

Poza tym, pomoc firmy cateringowej niekoniecznie musi zawsze opierać się tylko i wyłącznie na gotowaniu, choć takie jest ogólnie przyjęte przeświadczenie. Firma cateringowa w bardzo wielu przypadkach oferuje również wypożyczenie mebli na czas trwania przyjęcia. Jest to również bardzo dobre, pomysłowe rozwiązanie, bo przecież faktycznie przyjęć na kilkadziesiąt osób, czy nawet kilkanaście osób, nie organizuje się przecież codziennie. Niekoniecznie każdy musi więc w domu posiadać rozkładane stoły, mnóstwo krzeseł , choć jest to problem, jeśli już do takiego przyjęcia dojdzie, bo goście muszą mieć przecież na czym siedzieć i przy czym spożyć posiłek. Firma cateringowa może nam wówczas wypożyczyć zestaw mebli “party” idealnie nadających się do takich przyjęć. Jeszcze nie wszystkie firmy cateringowe mają w swojej ofercie zestaw mebli party, ale większość faktycznie i na tym polu pomaga już swoim klientom.

Firma musi być profesjonalna

Pamiętajmy również o tym, że firma cateringowa musi mieć profesjonalny sprzęt – tylko z ofert takich firm warto korzystać. Firma powinna więc posiadać nie tylko naczynia, zastawę, ale również kosz do mycia, magazynowania i transportu talerzy. Być może pierwszy raz o tym słyszycie, ale kosz do mycia, magazynowania i transportu talerzy to bardzo ważna rzecz, gdyż naczynia podczas transportu nie stłuką się, a i łatwo jest je po całym przyjęciu umyć, a przecież po takiej imprezie naczyń do mycia jest mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *