Geosiatki typu Miragrid

Jednym ze zdecydowanie najczęściej wykorzystywanych w budownictwie drogowym typów geosiatek jest Miragrid. Są to Geosiatki powleczone polimerową powłoką ochronną,, wykonane w 100% poliestru. Na rynku dostępne są geosiatki typu Miragrid zarówno jedno, jak i dwukierunkowe. Jest to bardzo popularnie stosowana geosiatka, głównie w kwestii stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Nadaje się także do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju skarp składowisk odpadów, czy tez brzegów cieków i zbiorników wodnych.

Zastosowanie geosiatki typu Miragrid.

Przede wszystkim, jest to geosiatka stosowana do zbrojenia gruntów podczas realizacji budowy dróg, autostrad czy też linii kolejowych. Przy ich wykorzystaniu bardzo często zabezpieczane są także składowiska odpadów. Wykorzystywane będą także przy budowie murów oporowych w połączeniu z prefabrykowanymi elementami betonowymi. Generalnie rzecz biorąc, geosiatki typu Miragrid to bardzo szeroko stosowane geosyntetyki, k™óre pozwalają wzmocnić strukturę gruntu czy też nawet podbudowy drogowej. dzięki temu całość okazuje się być o wiele bardziej wytrzymała i odporna na działanie sił związanych z codzienną eksploatacją. Warto podkreślić tutaj także fakt tego, iż geosiatki typu Miragrid nie należą do wyjątkowo kosztownych geosyntetyków, zaś ich zastosowanie pozwala znacznie wydłużyć okres eksploatacji danej konstrukcji. Wobec czego faktycznie przyczyniamy się do realnych oszczędności, odkładając w czasie moment, kiedy konieczne będą prace remontowe oraz modernizacyjne na danej drodze czy też linii kolejowej.

Jakość geosiatki typu Miragrid.

Zdecydowanie najważniejsze jest tutaj to, iż geosiatki typu Miragrid charakteryzują się wysokim poziomem jakości wykonania. Mamy tutaj do czynienia ze starannie przeprowadzonym procesem produkcji, dzięki czemu wytwarzane geosiatki są idealne pod każdym względem. Możliwe jest dzięki temu dokładne i bardzo precyzyjne wyliczenie parametrów technicznych oferowanego wyrobu. W tym zaś przypadku, są to geosiatki o bardzo dobrych parametrach. Do wyboru będzie oczywiście kilka różnych typów geosiatek, o różnych parametrach technicznych, a tym samym różnym też zastosowaniu. Warto tutaj dokładnie przeanalizować potrzeby konkretnego zastosowania aby tym bardziej precyzyjnie dobrać geosiatkę do danego rozwiązania. W każdym z rodzajów oczka będą takie same o wymiarach 25x25mm, a więc przy wzmacnianiu podbudowy, istotnym będzie oby sortyment kruszywa był nieco większy niż wymiary oczek. zarówno siatki jednokierunkowe jak i dwukierunkowe będą dystrybuowane w rolkach o szerokości 5,2 m co w zasadzie pozwala na dość dowolne konfigurowanie siatek na jezdniach czy też torowiskach.

Ostatecznie można więc powiedzieć, iż geosiatki typu Miragrid, to bardzo dobre materiały geosyntetyczne, które charakteryzują dobrą jakością wykonania i stosunkowo szerokim zastosowaniem. Warto więc mieć to na względzie podczas realizacji tego typu inwestycji drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *