Gitara basowa czy klasyczna – która popularniejsza?

Trudno odpowiedzieć na pytanie czy bardziej popularna jest gitara basowa, czy też klasyczna. Z pewnością lepszym rozwiązaniem dla początkującego gitarzysty jest gitara klasyczna. Jeśli już wiesz, że gitara to jest to, że to właśnie ten instrument podbił Twoje serce pozostaje decyzja o tym, na której z nich będziesz grać. Przeważnie swoją przygodę z gitarą zaczyna się od gitary klasycznej- nylonowe struny są bardziej miękkie, dzięki czemu na gitarze klasycznej gra się łatwiej niż na gitarze basowej.

Gitara klasyczna ma cieplejszą barwę niż gitara basowa. Gitara basowa ma mocniejsze i bardziej dźwięcznie brzmienie, świetnie sprawdzi się wówczas, jeśli marzymy o grze na scenie czy graniu w zespole. Gitary basowe mogą być zarówno akustyczne, jak i elektryczne, służą (na co wskazuje ich nazwa) do grania partii basowych. Gitara basowa jest o tyle popularna, że kojarzy się ją z muzyką rozrywkową. Sam instrument daje mocny, wyrazisty dźwięk.

Zarówno gitara klasyczna, jak i gitara basowa poszerzają naszą wiedzę o muzyce, oraz sprzyjają wyćwiczeniu palców. Najczęściej Ci, którzy zaczynali od gitary klasycznej sięgają później po gitarę basową. Dobrze jest mieć opanowaną grę zarówno na gitarze klasycznej, jak i basowej. Jeśli jednak ktoś, jest przekonany, że chce grać tylko na basie, to właśnie po gitarę basową powinien sięgnąć. W każdym mieście nauka gry na gitarze basowej Kraków jest bardzo dobrym przykładem, znajdziemy bez najmniejszego problemu i nierzadko wcale nie będą nas dużo kosztowały. Trzeba tylko zadać sobie trudu i poszukać odpowiedniego nauczyciela.

Popularność obu gitar zależna jest od muzyki, którą chcemy grać i rodzaju dźwięku, jaki pragniemy wydobyć z instrumentu. Miłośnicy klasyki i ciepłych łagodnych brzmień z pewnością opowiedzą się po stronie gitary klasycznej, zaś tym, którzy wolą ostrzejsze kawałki spodoba się gitara basowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *