Gitara basowa czy klasyczna – która popularniejsza?

Trudno odpowiedzieć na pytanie czy bardziej popularna jest gitara basowa, czy też klasyczna. Z pewnością lepszym rozwiązaniem dla początkującego gitarzysty jest gitara klasyczna. Jeśli już wiesz, że gitara to jest to, że to właśnie ten instrument podbił Twoje serce pozostaje decyzja o tym, na której z nich będziesz grać. Przeważnie swoją przygodę z gitarą zaczyna się od gitary klasycznej- nylonowe struny są bardziej miękkie, dzięki czemu na gitarze klasycznej gra się łatwiej niż na gitarze basowej.

Gitara klasyczna ma cieplejszą barwę niż gitara basowa. Gitara basowa ma mocniejsze i bardziej dźwięcznie brzmienie, świetnie sprawdzi się wówczas, jeśli marzymy o grze na scenie czy graniu w zespole. Gitary basowe mogą być zarówno akustyczne, jak i elektryczne, służą (na co wskazuje ich nazwa) do grania partii basowych. Gitara basowa jest o tyle popularna, że kojarzy się ją z muzyką rozrywkową. Sam instrument daje mocny, wyrazisty dźwięk.

Zarówno gitara klasyczna, jak i gitara basowa poszerzają naszą wiedzę o muzyce, oraz sprzyjają wyćwiczeniu palców. Najczęściej Ci, którzy zaczynali od gitary klasycznej sięgają później po gitarę basową. Dobrze jest mieć opanowaną grę zarówno na gitarze klasycznej, jak i basowej. Jeśli jednak ktoś, jest przekonany, że chce grać tylko na basie, to właśnie po gitarę basową powinien sięgnąć. W każdym mieście nauka gry na gitarze basowej Kraków jest bardzo dobrym przykładem, znajdziemy bez najmniejszego problemu i nierzadko wcale nie będą nas dużo kosztowały. Trzeba tylko zadać sobie trudu i poszukać odpowiedniego nauczyciela.

Popularność obu gitar zależna jest od muzyki, którą chcemy grać i rodzaju dźwięku, jaki pragniemy wydobyć z instrumentu. Miłośnicy klasyki i ciepłych łagodnych brzmień z pewnością opowiedzą się po stronie gitary klasycznej, zaś tym, którzy wolą ostrzejsze kawałki spodoba się gitara basowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *