indywidualne korepetycje czy może jednak grupowe kursy maturalne

Grupowe kursy maturalne czy indywidualne korepetycje?

Przygotowanie do matury to bardzo ważny etap w życiu młodego człowieka. Jak zatem uczyć się, by się nauczyć? Lepiej uczęszczać na grupowe kursy maturalne czy „postawić” na indywidualne korepetycje? Niestety, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od tego, jak jest nam łatwiej się uczyć.

Zarówno nauka grupowa – przykładowo takie kursy maturalne w Krakowie od www.eduport.com.pl, jak i indywidualne korepetycje mają swoje wady i zalety. Zaletą grupowych kursów maturalnych jest fakt, iż możemy skonfrontować z innymi uczestnikami kursu poziom posiadanej przez nas wiedzy. Grupowa forma nauki uczy wyrażania swoich poglądów, komunikowania własnego zdania i zabierania głosu, co z pewnością przyda nam się na części ustnej egzaminu maturalnego. Wadą takiej metody nauczania może być bierność samych uczniów i brak możliwości indywidualnego podejścia do kursantów.

To, na którą formę nauki się zdecydujemy powinno zależeć od naszych potrzeb (jeśli są one dość niecodzienne lepiej sprawdzą się korepetycje) , poziomu wiedzy (braki wygodniej jest uzupełnić na indywidualnych korepetycjach, zaś w przypadku chęci utrwalenia i pogłębienia posiadanych już wiadomości świetnie sprawdzą się grupowe kursy maturalne) i zasobności portfela (indywidualne zajęcia z korepetytorem są droższe od nauki w grupie).

Wiele zależy również od naszych cech charakteru, dla tych, którzy w większej grupie czują się nieswojo lepszym rozwiązaniem będą indywidualne korepetycje. Niektórzy potrzebują stuprocentowej uwagi i nieustannej aktywizacji ze strony nauczyciela. To zaś rzadko jest możliwe w przypadku grupowej nauki.

W przeciwieństwie do kursu korepetycje pozwalają dobrać program nauczania indywidualnie do każdego ucznia. Grupowe kursy maturalne to świetna motywacja do nauki: jeśli „nasza grupa” jest silna, to wówczas sumiennie będziemy przygotowywać się do zajęć, by od niej „odstawać”.

Z kolei indywidualne korepetycje nie dają zbyt wielu możliwości interakcji, przez co z czasem mogą stać się nudne i monotonne. Zajęcia indywidualne sprawdzą się w przypadku tych osób, które rozprasza nadmierna ilość bodźców. Korepetycje to również ogromna wygoda, możemy bowiem ustalić taki termin zajęć, który w pełni nam odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *