Jak odróżnić grypę od przeziębienia? – poradnik skutecznego leczenia

W sezonie jesienno-zimowym jednymi z naszych najczęstszych zmartwień są choroby i przeziębienia. Gorączka, osłabienie, cieknący z nosa katar, ból w mięśniach, uczucie rozbicia – to wszystko potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie, zatrzymując nas na kilka dni w łóżku.

Każdego roku szukamy nowych, skuteczniejszych sposobów, które będą w stanie zwalczyć chorobę już w jej zalążku. Testujemy nowe metody leczenia domowego, stosujemy krioterapie i inne zabiegi podnoszące odporność, zapominając o tym, że często wystarczy tylko posiadać odpowiednią wiedzę i używać jednego skutecznego leku, by jak najszybciej poradzić sobie z problemem.

fluuu4

Co musisz wiedzieć o przeziębieniach?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jak odróżnić grypę od przeziębienia. Objawy grypy mogą być podobne do przeziębienia, ale występują między nimi też takie różnice, które pozwalają na skuteczne rozróżnienie, z którym typem choroby mamy do czynienia.

Główne objawy grypy, które ją charakteryzują, to nagłe pogorszenie samopoczucia i silne uczucie osłabienia. Dzieje się tak bardzo często, ponieważ grypie towarzyszy wysoka gorączka, zazwyczaj powyżej 38 stopni Celsjusza. Wraz ze wzrostem temperatury ciała mogą pojawić się również uciążliwe dreszcze

Główne objawy przeziębienia, to stopniowe pogarszanie się samopoczucia, katar, kichanie, osłabienie. Często nie występuje gorączka a lekki stan podgorączkowy. Człowiek, zazwyczaj jest w stanie w wykonywać codzienne obowiązki, choć na pewno czuje się zdecydowanie gorzej. Pomimo tego, że przeziębienie całkowicie nie wyklucza nas z normalnych, codziennych aktywności, to nie wolno pozostawiać go samemu sobie. Zawsze trzeba podjąć jak najszybsze leczenie, by nie doprowadzić do powstania groźnego następstwa, czyli grypy, która w takich przypadkach jest zazwyczaj trudna w leczeniu i może przynieść wiele szkodliwych powikłań.

fluuu9

Zauważając u siebie pierwsze objawy grypy lub przeziębienia, należy jak najszybciej działać. Warto zażyć dobre lekarstwa, które dostępne są w aptekach bez recepty. Doskonałym jest Febrisan, który jest preparatem złożonym, posiadającym w swoim składzie kilka substancji aktywnych, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny.

Podjęcie szybkiego leczenia pierwszych objawów grypy i przeziębienia jest bardzo ważne, ponieważ gwarantuje efektywne i pełne wyleczenie, bez niebezpieczeństwa powstania jakichkolwiek powikłań. W związku z powyższym, jeżeli zależy Ci na szybkim powrocie do pracy i codziennych obowiązków, to nie bagatelizuj złego samopoczucia w nadziei, że samo minie. Lepiej zażyj dobre lekarstwo na przeziębienie i grypę, by w ten sposób wzmocnić swój organizm w tej trudnej walce z chorobą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *