Jak samodzielnie przeprowadzić remont w domu?

Remont pomieszczeń mieszkalnych w naszych domach, okazuje się być pracą stosunkowo prostą i nie wymagającą nazbyt dużych umiejętności. Oczywiście trzeba dysponować pewnymi umiejętnościami oraz posiadać niezbędne narzędzia malarskie. Bez tego nie uda nam się pomalować prawidłowo nawet ściany w piwnicy. Jeśli więc nie czujemy się na siłach, raczej nie warto zabierać się za tego typu prace, bowiem poniesiemy tylko dodatkowe koszty, a majstra zatrudnić trzeba będzie i tak. Lepiej więc zrobić to od razu. Jeśli jednak czujemy się na siłach i chcemy samodzielnie przeprowadzić remont w swoim domu, poniższe słowa mogą w tym jak najbardziej pomóc.

Przede wszystkim narzędzia malarskie.

Kluczową kwestią, wywierającą szalenie istotny wpływ na przebieg prac malarskich będzie tutaj posiadanie niezbędnych, podstawowych narzędzi malarskich. Trzeba będzie je oczywiście zakupić, a to wymaga wizyty w sklepie budowlanym, czy też markecie. Tutaj z góry uprzedzamy, iż nie warto wybierać narzędzi najtańszych, gdyż z reguły nie dotrwają one nawet do końca remontu. Najdroższe też raczej nie powinny nas interesować, bowiem nie wykorzystamy ich potencjału w pełnym zakresie. Średnia półka cenowa i jakościowa, powinna nam w zupełności wystarczyć.

Warto sobie także indywidualnie, osobiście sprawdzić poszczególne narzędzia. Wynika to poniekąd z faktu, iż w każdym przypadku produkcja pędzli stosowanych przy wykończeniach wnętrz w budownictwie, wygląda nieco inaczej. Każdy producent stosuje odmienne materiały i technologie produkcji, toteż zawsze będą one się od siebie różnić zarówno jakością wykonania jak i podstawową funkcjonalnością. Może się więc okazać, iż kupując narzędzia, zapłacimy mniej za pędzle od innego producenta, które fizycznie będą lepszym produktem, zapewniającym nam lepsze możliwości wykonawcze w pracach remontowych.

Jak przeprowadzać prace remontowe?

Aby prawidłowo przeprowadzić prace remontowe, trzeba będzie ustanowić pewną kolejność podejmowania poszczególnych prac. Jest to bardzo ważne, bowiem tylko poprzez prawidłową kolejność wykonywania poszczególnych prac możemy osiągnąć odpowiednio zadowalający efekt.

W pierwszej kolejności trzeba będzie usunąć wszystkie meble z pomieszczenia, przeznaczonego do malowania. Większe meble, jak na przykład szafa, ustawiamy na środku pokoju. Następnie wszystko należy przykryć folia malarska, w celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem. Ramy drzwi oraz okien oklejamy taśmą malarską, także w celu ich zabezpieczenia. Następnie sprawdzamy ewentualne ubytki w ścianach a następnie je uzupełniamy a po zaschnięciu gipsu, szlifujemy na gładko. Teraz możemy zastosować preparat do gruntowania, aby wyrównać chłonność podłoża, co zapewni nam równomierne schnięcie farby. Następnie możemy przystąpić do nakładania właściwej farby. W razie konieczności trzeba będzie nałożyć drugą warstwę. Ostatecznie możemy przystąpić do prac wykończeniowych z zastosowaniem odpowiednich pędzli malarskich.

Na sam koniec pozostanie nam jedynie usunięcie wszystkich taśm malarskich oraz folii zabezpieczających, oraz wstawienie na powrót mebli. Remont niniejszym można uznać za zakończony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *