gdzie-brac-lekcje-gry-na-gitarze-w-katowicach

Jak uczyć się grać na gitarze?

Każdy z nas chociaż raz w życiu marzył, aby umieć grać na instrumencie jakim jest gitara. Prawda jest taka, że możemy tego dokonać na każdym etapie naszego życia. Nauka gry na gitarze nie należy do najtrudniejszych i zajmuje o wiele mniej czasu niż nauka gry na skrzypcach czy pianinie. To samo tyczy się ceny. Dobrą gitarę możemy kupić już za kilkaset złotych.

Warto najpierw przybliżyć trochę pojęcie gitary. Jest to instrument muzyczny, który pochodzi z grupy strunowych szarpanych. Zazwyczaj ma sześć strun, jednak możemy spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Na gitarze gramy palcami bądź kostką gitarową. Kostki używamy głównie do gry akordami na gitarze z metalowymi strunami. Istnieje możliwość jednoczesnego grania palcami oraz kostką. Wyróżniamy gitary klasyczne, akustyczne, elektro-akustyczne, elektryczne i basowe.

Cena godziny gry na gitarze u prywatnego nauczyciela może kosztować nawet już od trzydziestu złotych. Jeśli weźmiemy pod lupę na przykład Katowice, to w SmileFlow ArtCompany – http://katowice.smileflow.pl/lekcje/gry-na-gitarze/ – lekcje gry na gitarze znajdziemy już od 40 złotych. Odbywają się one zazwyczaj w domu prowadzącego korepetycje. Klient ma prawo ustalić czego chce się uczyć i w jaki sposób. Niektórzy uczniowie chcą uczyć się grać muzykę klasyczną a inni rozrywkową. Naszym nauczycielem nie musi być osoba z wyższym wykształceniem muzycznym. Każdy kto potrafi dobrze grać na gitarze, może nauczać innych. Jeśli będziemy przykładać się do lekcji i ćwiczyć w domu, nauczymy się podstaw w bardzo szybkim tempie.

Jak kupić pierwszą gitarę:

  • na zakup naszej pierwszej gitary powinniśmy zabrać ze sobą doświadczonego muzyka, który nie pozwoli nas oszukać;
  • każda ze strun po dociśnięciu na pierwszym i ostatnim progu powinna leżeć równo na wszystkich progach;
  • należy sprawdzić czy nad XII progiem odległość strun od progu nie przekracza 6-7mm;
  • powinnyśmy wykonać test tzw. XII progu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *