Jak wybrać lokal na organizację wesela?

Poprawny wybór lokalu w którym zorganizowane będzie wesele nie jest wcale takie proste jakby się to mogło pozornie wydawać, bowiem mamy tutaj bardzo wiele aspektów na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Jedne są mniej inne zaś o wiele bardziej istotne, wobec czego, powinniśmy na każdy z nich zwrócić odpowiednią ilość uwagi, a to wymaga wiedzy na każdy z tych tematów. Jednym słowem serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, traktującego właśnie o doborze odpowiedniej sali weselnej, zgodnie z założeniami przykładowej imprezy.

Przykładowa impreza weselna.

Dla odpowiedniego przykładu posłużymy się tutaj informacjami na temat fikcyjnej imprezy weselnej, organizowanej w Bielsku Białej. Na imprezie spodziewamy się około 80 gości, zaś wesele będzie się odbywać przez dwa dni 14, 15 grudnia 2013 roku, czyli już za niedługo. Generalnie czasu mamy bardzo mało, a do tego młoda para zażyczyła sobie specjalnie zespół który w swoim repertuarze będzie miał odpowiednie utwory z klasyki polskiego rocka lat 80-tych i 90-tych. A więc do dzieła.

Sala weselna.

Tutaj wybór dość szybko został zawężony do kilku obiektów które dysponowały odpowiednią ilością wolnej przestrzeni, a przy tym dodatkowo mogły zagwarantować nam wolny termin w dniach 14-15 grudnia, wobec czego możemy przystąpić do kolejnych etapów przeglądania parametrów lokalu. Z siedmiu lokali trzy odpadły przez wzgląd na brak wystarczającej ilości przestrzeni na tańce, wobec czego pozostały nam już tylko cztery, z których musimy wybrać jeden który będzie spełniał jak najwięcej naszych kryteriów. Ostatecznie, po wnikliwej analizie, tylko lokal Eltara, był w stanie zapewnić nam wolny termin, odpowiednią przestrzeń, zaplecze kuchenne wraz z obsługą a do tego odpowiednie menu. Co więcej, większość rzeczy dowiedzieliśmy bez konieczności odwiedzania lokalu ani tez dzwonienia do niego, za pośrednictwem strony internetowej www.eltara.com.pl, co uważamy w tym przypadku za bardzo wielką i niesamowicie ważną zaletę lokalu.

Zespół weselny.

Przy wyborze zespołu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy jego członkowie są wystarczająco doświadczonymi muzykami, bowiem nie warto zapraszać na imprezę weselną zespołu kolegi z pracy, który nie posiada odpowiedniej wiedzy muzycznej, ani tez nie potrafi zapewnić odpowiedniego, wymaganego przez nas repertuaru. Tutaj także mieliśmy dość szybko wybór zapewniony, bowiem w okolicy Bielska, raczej niewiele zespołów weselnych oferuje właśnie taki jak chcieliśmy repertuar. Wobec czego kolejna kwestia była zorganizowana. Pozostało nam już tylko zorganizować wszystko w jedną całość i poskładać poszczególne elementy, tak, aby ostatecznie impreza weselna udała się jak najlepiej.

Reasumując, wesele zostało zorganizowane dokładnie tak, jak tego oczekiwała młoda para, a co za tym idzie, wyszliśmy z przedsięwzięcia obronną ręką, udowadniając, że organizowanie wesel jest realne nawet w bardzo krótkim terminie, pod silną presją czasu, z dość wygórowanymi wymaganiami młodej pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *