Kamienne elementy wykończenia domu jednorodzinnego

W czasie ostatnich lat, coraz większą popularnością cieszą się elementy wykończenia domu z kamienia naturalnego. Chodzi nam tutaj zarówno o wykończenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które gwarantują nam podniesienie poziomu estetyki i prestiżu naszego domu w otoczeniu, ale także wiele innych zalet, o których opowiemy nieco dosadniej w poniższych akapitach.

Przyjrzymy się temu, jakiego rodzaju elementy wykończenia kamiennego możemy zastosować na zewnątrz naszego domu, a jakie w jego wnętrzu. Sprawdzimy także na co zwrócić uwagę przy doborze poszczególnych rozwiązań, aby być w pełni zadowolonym z naszej inwestycji.

Estetyka z daleka. Kamienna elewacja domu.

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w zakresie wykonywania elewacji zewnętrznej domów jednorodzinnych, jest zastosowanie kamienia. Oczywiście wielu z racji oszczędności wybiera wyroby nie do końca kamienne, ale imitujące kamień, co jednakże nie jest tak samo korzystne, jak zastosowanie na przykład naturalnego piaskowca. Tutaj bowiem poza samą estetyką, elewacje kamienne wykonane z naturalnego piaskowca, zapewniają nam możliwość zwiększenia trwałości naszego budynku. Zabezpieczają one ściany domu przed wilgocią i działaniem warunków atmosferycznych (deszcz, grad, śnieg), absorbując siłę ich działania.

Dzięki temu też, ściany naszego budynku, mogą przetrwać o wiele dłuższy okres czasu, bez wyraźnych oznak uszkodzenia. Bez jakiekolwiek przepuszczania wilgoci do wnętrza domu, a to przecież bardzo ważna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę. Poza tym, zawsze może się zdarzyć, iż przypadkowo uderzymy czymś w ścianę domu, a naturalny kamień, zapewni nam zabezpieczenie. W przypadku elewacji wykonanych innymi technologiami, bardzo łatwo o doprowadzenie do uszkodzenia, toteż elewacja kamienna z piaskowca zdecydowanie wygrywa w tej kompetencji.

Posadzki z naturalnego kamienia.

W kwestii wykańczania wnętrz, przy zastosowaniu naturalnego kamienia, najczęściej decydujemy się na posadzki kamienne. Jest to bowiem rozwiązanie które w znacznym stopniu podnosi komfort eksploatacji naszych wnętrz, a co najważniejsze, podnosi także estetykę i prestiż naszego domu. Dobrze wykonana posadzka kamienna, z marmuru, czy też z granitu jest bardzo wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest także bardzo łatwa do utrzymania w czystości, ani tez nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto oczywiście zadbać o pielęgnację specjalnym środkiem który będzie zapobiegać osadzaniu się kamienia, ale nie jest to nic kłopotliwego.

Generalnie można więc powiedzieć, iż posadzka kamienna jest bardzo dobrym rozwiązaniem, wygodnym i niesamowicie trwałym. Może one przetrwać nie tylko nas samych, ale także i przyszłe pokolenia, które zamieszkają w naszym domu. Dlatego tez, warto przemyśleć tego typu inwestycję, bowiem może się okazać, strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *