stomatologia

Kiedy potrzebny jest chirurg stomatolog?

Problemy z zębami ma większość ludzi i to od najmłodszych lat, gdyż próchnica atakuje nawet zęby mleczne. Mimo coraz lepszych produktów do higieny jamy ustnej i nowoczesnych zabiegów profilaktycznych, zęby często chorują i wymagają pomocy stomatologa. W gabinetach stomatologicznych najczęściej przeprowadza się leczenie zachowawcze polegające na usunięciu próchnicy i wypełnieniu ubytku. Czasami jednak w bardziej skomplikowanych schorzeniach zębów konieczna jest pomoc zaawansowana, wymagająca nawet interwencji chirurgicznej.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się przeprowadzaniem operacji w obrębie jamy ustnej i zatok szczękowych, i często wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Zabiegi chirurgiczne są konieczne w wielu przypadkach stomatologicznych. Pomoc chirurga potrzebna jest najczęściej, gdy konieczna jest ekstrakcja zęba (czyli usunięcie zęba), także usunięcie zęba mądrości, resekcja wierzchołka korzeni zęba, usunięcie zmian w obrębie jamy ustnej np. włókniaków lub nadziąślaków, także usunięcie zmian nowotworowych lub ropni.  Zabiegi przeprowadzane przez stomatologa o specjalizacji chirurgicznej nie muszą dotyczyć wyłącznie samej jamy ustnej, ale także okolic zatok szczękowych, czy stawów skroniowo- żuchwowych.

Duża część zabiegów chirurgicznych dotyczy przygotowania pacjentów do wykonania uzupełnień protetycznych lub założenia implantów, a także rekonstrukcji ubytków kostnych. Chirurg stomatolog w swoim gabinecie ma odpowiedni sprzęt anestezjologiczny do znieczulenia ogólnego, ale czasami wystarcza znieczulenie miejscowe. Nowoczesne gabinety chirurgiczne stosują także technologię laserową, która przyśpiesza gojenie się ran i regenerację komórek, a także zmniejsza bolesność zabiegów.

Taki gabinet stomatologiczny znajdziesz przechodząc na stronę: chirurg stomatolog – Impla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *