kurs makijażu

Kobiety czy mężczyźni – kto częściej odwiedza salony kosmetyczne?

Dbanie o siebie, chodzenie do fryzjera i kosmetyczki jeszcze kilkanaście lat temu było domeną kobiet. To one wiodły prym i te je najczęściej można było spotkać w salonach odnowy biologicznej. Dziś ten trend powoli się stabilizuje i coraz więcej panów także zaczyna zwracać uwagę na swoją urodę. Wbrew pozorom nie dzieje się tak tylko w dużych miastach.

Teraz mieszkając nawet w małej mieścinie można przez internet umówić się na przykład na botox (http://jadoreinstytut.com/botoxazzalure/). Trzeba tylko znaleźć odpowiedni salon, dobrego specjalistę i gotowe. Wypełnianie zmarszczek, to tylko niewielka część oferty takich miejsc. Sprawdźmy zatem jakie zabiegi najczęściej wybierają panowie, a jakie panie, i kto stanowi większy procent odwiedzających.

Przede wszystkim salony kosmetyczne, SPA i salony masażu mają bardzo bogatą ofertę. Wśród niej można znaleźć zabiegi tylko dla panów i tylko dla pań, ale także te, które idealnie nadają się dla obu płci. Takie na przykład oczyszczanie twarzy, to świetne rozwiązanie zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Każdy z nas marzy o gładkiej, elastycznej i bezproblemowej cerze. Niemniej jednak, żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku, a to na pewno nie sprzyja ładniej skórze twarzy. Do złej kondycji cery może się także przyczynić brak snu, nieprawidłowe odżywianie i nieregularny tryb życia. Co prawda możemy w domowych warunkach zadbać o twarz, ale efekty nigdy nie będą tak spektakularne.

Dlatego też, poleca się panom i paniom skorzystanie z usług profesjonalistów. Musimy jednak mieć na uwadze to, że innych produktów do pielęgnacji będzie wymagała cera damska, a innych męska. Panowie, którzy podkradają kremy swoim żonom niezbyt dobrze postępują, bo ich cera wymaga zupełnie innej pielęgnacji. Wizyta w salonie kosmetycznym może być naprawdę pouczająca. Dzięki temu mężczyźni mogą się dowiedzieć jak dbać o twarz i całe ciało. Tak więc, zabieg oczyszczania twarzy jest jak najbardziej dla wszystkich wskazany. Jaka jeszcze oferta czeka mężczyzn w salonie odnowy?

Warto zwrócić uwagę na massages. Jeżeli panowie trafią w ręce specjalistów, to na pewno będą mogli zregenerować mięśnie po ciężkim treningu. Taki masaż doda energii i zapewni bezpieczny powrót na salę treningową. Panowie mogą także w pełni wykorzystać ofertę relaksacyjnych, czy nawilżających całe ciało masaży. Użycie odpowiednich olejków może świetnie odprężyć zmęczone ciało.

Jeśli chodzi o kolejne zabiegi na które panowie zwracają uwagę, to fajnym przykładem może być oferta dotycząca pielęgnacji stóp i dłoni. Mężczyźni, szczególnie latem powinni zwrócić uwagę na taki aspekt, bo zadbane paznokcie u rąk i nóg zawsze są w modzie.

Jeżeli natomiast przyjrzymy się statystykom, to w dalszym ciągu większy procent osób odwiedzających salony urody stanowią kobiety. One w takich miejscach mogą liczyć na podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, na stylizację fryzur, modelowanie konturów twarzy i wiele innych. Miejmy jednak nadzieję, że panowie coraz chętniej będą zaglądać do takich miejsc, bo schludny wygląd zawsze się obroni, a dbanie o siebie to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *