mieszkania kraków

Kogo stać na mieszkanie w Krakowie?

Powszechnie przyjmuje się, że ceny mieszkań w dużych ośrodkach miejskich są horrendalnie wręcz wysokie. Z pewnością różnią się one znacznie od kwot, za jakie nabyć bądź wynająć można lokum w mniejszych miejscowościach. Rachunek ten nie jest jednak tak prosty i oczywisty, jakim się wydaje.

Pod uwagę przede wszystkim należy wziąć również wysokość zarobków oraz udogodnienia infrastrukturalne dostępne w dużych miastach. Rozwinięty rynek pracy, tanie supermarkety oraz bliskość i różnorodność obiektów edukacyjnych to jedynie ułamek procenta spośród korzyści, jakie dostarcza mieszkanie w większych ośrodkach miejskich.

Kraków bez wątpienia zaliczany jest do największych i najprężniej rozwijających się polskich miast. Z tego powodu często mówi się, że ceny mieszkań są tu stosunkowo wysokie. Nie jest to jednak do końca prawdą. Mieszkania Kraków kieruje zarówno do studentów o ograniczonych budżetach, jak i do osób, których zarobki sięgają znacznie powyżej średniej krajowej. Z tego powodu na mieszkanie w Krakowie może zdecydować się właściwie każdy – wybór jest niezmiernie szeroki i nie ma obawy, że pośród setek ogłoszeń nie odnajdziemy tego właściwego. Oferty mieszkaniowe z rynku pierwotnego znajdziemy chociażby na stronie deweloperów, których w Krakowie jest wielu, jak ten deweloper – http://www.salwator.com.pl/.

Jeśli jesteś osobą zainteresowaną znalezieniem lokum w tym pięknym mieście, to jak najszybciej skontaktuj się z agentem nieruchomości, którego bez problemu znajdziesz w Internecie. Z chęcią udzieli Ci informacji i potrzebnej pomocy, dzięki której znajdziesz swoje wymarzone lokum. Zaufaj agentowi i daj się przekonać, że i Ciebie stać na mieszkanie w czarującym, pełnym magii Krakowie.

Z pomocy biura nieruchomości z pewnością warto skorzystać. W Krakowie jest tak dużo ofert mieszkań, że nie brakuje tutaj również, niestety, przeróżnych naciągaczy i oszustów. Oczywiste jest, że pomoc agenta nieruchomości również kosztuje, ale gdy w grę wchodzą tak duże kwoty jak przy zakupie mieszkania z pewnością nie warto ryzykować i powierzyć ten temat specjaliście.

5 thoughts on “Kogo stać na mieszkanie w Krakowie?”

  1. Ceny mieszkań, nie tylko w Krakowie, ale w całym kraju, a zwłaszcza w większych miastach, są po prostu nieproporcjonalne do średnich zarobków. I niestety zamiast iść coś w lepszym kierunku, to jest tylko gorzej. Ja również kupiłam mieszkanie od developera Salwator i chociaż było to już piętnaście lat temu, to bardzo dobrze pamiętam ten moment. Lata zbierania pieniędzy na mieszkanie i te ogromne obawy czy wszystko będzie jak trzeba, uczciwie. Na szczęście tak było, nie mieliśmy z mężem żadnych powodów do narzekania odbierając mieszkanie od Salwatora. Przyznam, że ostatnio często zdarza mi się czytać opinie o Salwatorze, bo będziemy chcieli w najbliższych miesiącach pomyśleć o jakimś mieszkaniu dla córki i widzę, że z roku na rok opinie o tym właśnie deweloperze są coraz bardziej przychylne, co mnie cieszy, bo oczywistym jest, że pierwszeństwo u nas ma Salwator, z którym nasza współpraca przed laty była bardzo udana i którego serdecznie polecamy.

  2. I to jest idealne stwierdzenie na temat cen mieszkań w Krakowie: „horrendalnie wręcz wysokie”. No ale nic z tym nie zrobimy, więc nie ma co marudzić. Chciałabym w tym miejscu serdecznie polecić wszystkim szukającym własnego m dewelopera Salwator. Kilka miesięcy temu nabyłam od tego dewelopera swoje pierwsze własne mieszkanie (oczywiście z kredytem na długie lata) i jestem prze szczęśliwa. Cena dobra jak na Kraków, wykonanie bardzo solidne (przynajmniej tak stwierdził mój znajomy budowlaniec), mieszkanie pomimo niewielkiego metrażu sprawia wrażenie dość przestronnego (dobrze rozplanowane). I nie sposób nie wspomnieć również o naprawdę sensownej i przyjemnej obsłudze ze strony SM Salwator.

  3. Hej, nie ma co narzekać, bo niestety taniej raczej nie będzie. Prędzej drożej… Trzeba sobie jakoś radzić i tyle, a kredyt niby tragedia, ale i tak dobrze, że można go dostać, bo inaczej pozostawałoby chyba mieszkać z rodzicami, ewentuaknie teściami do końca życia. Poza tym można jeszcze wybrać mieszkania trochę tańsze, tak jak to ja zrobiłam, kupując również od Salwatora mieszkanie przy Niebyłej w Krakowie. Wszystko fajnie, mieszka się bardzo dobrze, cała inwestycja wyonana przez dewelopera bardzo porządnie, mieszkanie ładne, jasne i przestronne, a co najważniejsze wolne od jakichkolwiek usterek czy niedociągnięć. Stąd wszystkim polecam firmę Salwator. Jedyne co to odległość od centrum miasta, która jest bardzo duża, ale za to cena była naprawdę bardzo atrakcyjna, więc uważam, że jeśli kogoś nie stać na mieszkanie w centrum drogiego Krakowa, to wybór mieszkania na małym, nowoczesnym osiedlu na obrzeżach miasta jest bardzo dobry. Pozdrawiam, Sandra.

  4. Dokładnie – taniej nie będzie. Więc jak sami nie zarobimy plus weźmiemy kredyt albo nie mamy bogatych rodziców, to i tak mieszkania się nie kupi. Ja z mężem miałam to szczęście, że na dwupokojowe mieszkanie ostatecznie udało nam się wziąć brakującą kwotę na kredyt, ale trzeba było się z bankami namęczyć:) Nabyliśmy mieszkanie od Salwatora, nawiasem mówiąc dlatego, że było tańsze niż inne które najpierw sobie upatrzyliśmy, i udało się na nie kredyt wziąć mieszkanie. Po czasie mogę potwierdzić, że Salwator to bardzo porządny deweloper. Nie mamy i niemieliśmy żadnych zastrzeżeń co do ich działania, także polecamy.

  5. Na pocieszenie – w Warszawie jest drożej:P Co do dewelopera Salwator, to zgadzam się z Wami, że jest to solidna firma, ale co do tego, że ceny mają dobre, to możnaby dyskutować. Z całą pewnością są tańsi od nich, ale patrząc na stosunek jakości do ceny, to uważam, że deweloper warty rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *