zapach roślin

Koniec z nieprzyjemnym zapachem

Aby cieszyć się świeżym i czystym powietrzem, które pozbawione jest nieprzyjemnego odoru, często trzeba zastosować różnego rodzaju technologie i urządzenia. Na rynku dostępna jest szeroka gama filtrów czy barier antyodorowych, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Do studzienek kanalizacyjnych nadają się biofiltry czy filtry chemiczne, a do oczyszczania powietrza w domu filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter) czy filtry ultrafioletowe.

Najprostszym rozwiązaniem wydają się być za to filtry węglowe. Są one skuteczne, a przede wszystkim nie szkodzą środowisku. Mają szeroki zakres zastosowania, bo mogą być jednocześnie używane do studzienek kanalizacyjnych czy przepompowywania ścieków oraz do klimatyzacji czy wentylacji pomieszczeń. Węgiel pozbawiony jest toksyn i jest bardzo tani w produkcji. Po zużyciu łatwo się go pozbyć, na przykład poprzez spalenie, co ma duże znaczenie jeżeli dbamy o środowisko naturalne. Węgiel aktywny jest niczym innym niż mieszanką sadzy i drobnego grafitu.

Czym jest więc filtr węglowy? Jest to węgiel aktywny zamknięty w obudowie. Dzięki temu jest w stanie pochłonąć wiele związków chemicznych. Substancje te „przyklejają się” do jego sypkiej powierzchni, a taki proces nazywany jest adsorpcją. Dzięki swoim właściwościom węgiel aktywny stosowany jest do pochłaniania gazów, na przykład w filtrach papierosowych czy klimatyzatorach. Jest najbardziej chłonnym dostępnym filtrem, a oprócz złych zapachów wychwytuje też dym papierosowy czy opary chemiczne.

Dom wolny od dymu papierosowego czy innych nieprzyjemnych zapachów? Ogród bez nieprzyjemnego odoru kanalizacji? To jest możliwe z filtrami węglowymi. Neutralizacja odoru pomoże nam znowu poczuć proste, domowe czy ogrodowe zapachy. Zapach roślin czy wypieków znowu będzie mógł cieszyć nasze zmysły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *