Kriolipoliza – co warto wiedzieć o zabiegu

Jednym z najnowocześniejszych zabiegów, mających na celu redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej, jest rozbijanie jej przy użyciu niskich temperatur. Podobno zimno jest szczególnie efektywne w likwidacji tych komórek, co badali już naukowcy z prestiżowych amerykańskich instytutów badawczych.

Oczywiście wyniki tych badań od początku szczególnie interesowały branżę specjalizującą się w medycynie estetycznej. Potwierdzenie niezwykłej skuteczności zamrażania w redukcji rozległej tkanki tłuszczowej było tym, na co tylko czekały kliniki specjalizujące się w wyrafinowanym upiększaniu i zatrzymywaniu młodości. Niezwłocznie wprowadzono podobne zabiegi w nowoczesnych salonach i klinikach. Na Zabieg kriolipolizy w Krakowie można się już umówić. Ta procedura medyczna ma na celu osłabienie tkanek tłuszczowych przez ich ekspozycję na temperatury ujemne, chociaż już wtedy, gdy temperatura spada do zera, komórki zaczynają tracić zwartą strukturę. Spektakularne efekty zabiegu stają się widoczne dopiero po upływie kilku miesięcy – po prostu organizm musi pozbyć się uszkodzonych komórek tworzących tkankę tłuszczową.

Poddanie się takiemu zabiegowi nie zwalnia jednak od dbania o dietę, gdyż przytycie w paradoksalny sposób unieważni efekt kriolipolizy. Po prostu w miejscu, w którym zniszczono złogi zalegającego tłuszczu, namnożą się nowe jego komórki. Należy więc zachować ostrożność i stosować dietę o umiarkowanej ilości tłuszczu.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest jednak zabiegiem godnym uwagi, gdy przestrzega się powyższych wytycznych. Na obszarze, który poddaje się intensywnemu działaniu zimna, można utracić nawet do połowy podskórnej tkanki tłuszczowej, przy tym bez osłabienia struktury mięśni czy skóry. Cel jest precyzyjny – likwidacja tłuszczu. Zabiegi należy powtarzać w kilku sesjach, poprzedzonych kilkutygodniową przerwą. Oczywiście, gdy wymaga tego nagromadzona ilość tłuszczu. Miejscem, gdzie możemy poddać się takiemu zabiegowi, jest Salon kosmetyczny J’adore instytut. Procedura ta zyskuje na popularności, bo mimo ceny zabiegu, jest skuteczna i daje widoczne efekty.

 

źródło: http://jadoreinstytut.com/kriolipoliza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *