restauracja włoska Kraków

Kuchnia włoska tysiąca smaków!

Co wiesz o kuchni włoskiej? Kuchnia włoska to jedna z najpopularniejszych kuchni na świecie.Kuchnia włoska cechują dania z dużą ilością warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu.

Kuchnia włoska swą popularność zawdzięcza głównie szybkości i prostocie przyrządzania potraw. Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych kuchni europejskich, znaną na całym świecie. Masz ochotę na włoską kuchnie? Na pewno zdarzyło Ci się zjeść pizze czy spaghetti. Jakie jeszcze inne potrawy kuchni włoskiej często są spotykane w Polsce?

W menu restauracji włoskich możemy znaleźć m.in: lasagne, cannelloni, tortellini, gnocchi, risotto, ravioli , a z deserów: tiramisu, panna cotta, panettone, granita. Ponadto we Włoszech wyróżnia się 20 regionów kulinarnych, które poza wymienionymi daniami mają dodatkowo swoje specjalności. Obecnie kuchnia włoska jest popularna niemal na całym świecie, a samych restauracji włoskich jest wiele. Kuchnia zyskała wielką popularność, ponieważ potrawy są bardzo różne, a ich koszt przyrządzenia nie jest wysoki.

Na północy je się ryż i polentę, częściej używa się masła, a na południu przeważają niezliczone gatunki makaronów i oliwa. Na rynku możemy znaleźć gotowe przyprawy do dań kuchni włoskiej, ale włosi maja specjalne przepisy, sztuczki, które sprawiają, że ich dania smakują lepiej. Jeżeli lubisz kuchnie włoską, ale nie potrafisz przyrządzić dań tak jak to robią włosi albo nie masz czasu, to zapraszamy do restauracji włoskiej. W restauracjach włoskich pracują kucharze, którzy są specjalistami w tej kuchni, co sprawia, że ich dania są tak pyszne jak dania przygotowane we Włoszech.
Zapraszamy – resturacja włoska.

Zobacz też: Restauracja włoska Kraków | Da Pietro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *