salon kosmetyczny kraków

Lifting ciała, liposukcja i inne zabiegi kosmetyczne

Zapewne wiele osób, które interesują się medycyną estetyczną natrafiło na takie określenie jak liposukcja. Z dużą dozą prawdopodobieństwa rzesza osób zastanawiała się co to takiego właściwie jest. Otóż krótko mówiąc, liposukcja to operacja, która polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z określonych miejsc ludzkiego ciała.

Miejmy również na uwadze, iż w czasie zabiegu z danego obszaru ciała można odessać określoną ilość tkanki tłuszczowej. Jednakże, gdy wybieramy się na taką operacje nie powinniśmy panikować, ponieważ lekarz, który będzie przeprowadzał całe przedsięwzięcie nad wszystkim zapanuje. Tego typu działania zazwyczaj odbywają się w znieczuleniu ogólnym. Jednak zdarza się tak, że pacjent dostaje znieczulenie dożylne. Takie zabiegi oferuje klinika medycyny estetycznej, więc jeśli chcemy wybrać się na taki zabieg, pierwsze co powinniśmy zrobić to przede wszystkim zapoznać się z ofertą danej przychodni, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu, a także będziemy mieli możliwość porównania cen.

Pamiętajmy, że większość klinik ma własną stronę internetową (polecamy Sekrety Piękna w Krakowie), co pozwala na szybki dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Metod odsysania tłuszczu jest kilka. Pomimo tego we wszystkich sytuacjach tłuszcz usuwany jest przy pomocy zasysającej rurki, która wykonana jest z plastiku. Jeżeli chodzi o zabieg możemy go wykonać za pomocą paru technik. Wyróżniamy liposukcję ssącą, liposukcję z podwójną kaniulą, liposukcję ultradźwiękową, kawitacyjną, wodną, a także laserową.

Operacja taka możemy trwać nawet do 5 godzin. Możemy wtedy pozbyć się około 4 litrów tłuszczu. Tak jak w wielu innych przypadkach tego typu działania nie mogą być przeprowadzane u osób, które są chore na różnego rodzaju choroby przewlekłe. Jeżeli mamy cukrzycę bądź schorzenia skóry i nerek też jesteśmy wykluczeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *