Łożyska specjalnego typu.

Naprawy wszelkiego rodzaju pojazdów samochodowych i maszyn przemysłowych z reguły będą wymagać wymiany zastosowanych w nich łożysk. W końcu jakby nie patrzeć, łożyska stanowią jedne z najszybciej zużywających się elementów w maszynach i samochodach. Dlatego też, prowadząc warsztat mechaniczny, warto zapewnić sobie możliwość sprawnego zamawiania różnorodnych łożysk, szczególnie tych nietypowych. Co prawda zapotrzebowanie na łożyska specjalnego typu zdarza się dość rzadko, niemniej jednak jeśli już się trafi, to przynajmniej nie będziemy mieć większych trudności z ich pozyskaniem. Warto tutaj poświęcić więc temu zagadnieniu kilka chwil, aby przekonać jak istotnym jest to aspektem w przypadku prowadzenia warsztatu samochodowego.

Umowa z hurtownią dostarczającą łożyska.

Jednym z rozwiązań, które może się okazać bardzo korzystne dla warsztatu mechanicznego w tym przypadku będzie podpisanie odpowiedniej umowy z hurtownią łożysk. Po jej podpisaniu, będziemy mieć ułatwione zadanie w przypadku zamawiania wszelkich łożysk. Zamówione przez nas łożyska stożkowe z hurtowni będą do nas trafiać o wiele szybciej, niż gdybyśmy chcieli je kupować w sklepie czy też zamawiać na allegro. Dobrym sposobem na współpracę jest wysyłanie dziennie jednego zbiorczego zamówienia na potrzebne nam do pracy łożyska, które trafią do nas dnia następnego, albo naszym transportem albo transportem po stronie hurtowni. Pozwala nam to na lepsze planowanie pracy warsztatu, oraz skrócenie czasu napraw pojazdów naszych klientów. To bardzo ważne, gdyż dla klienta z reguły kwestią decydująca o wyborze warsztatu będzie szybkość realizowania napraw. Jeśli zapewnimy ten parametr na odpowiednio niskim poziomie, z całą pewnością klienci będą w stu procentach zadowoleni, wobec czego sami będą do nas regularnie wracać, jak również będą polecać nasze usługi swoim znajomym czy też kontrahentom biznesowym.

Zamówienie łożysk specjalnego typu.

Osobnym zagadnieniem będzie tutaj zamówienie łożysk specjalnego typu, rzadko stosowanych, które rzadko kiedy będą bezpośredni ona stanie którejkolwiek hurtowni. Niemniej jednak posiadając umowę o współpracy, będziemy mogli zlecić im zamówienie łożysk tego typu prosto od producenta, które otrzymają z całą pewnością prędzej niż gdybyśmy chcieli samodzielnie je u producenta zamówić. Po prostu hurtownia dostaje regularne dostawy i w takim przypadku po prostu do regularnej dostawy dołączone jest dodatkowe łożysko. Jeśli będą nam więc potrzebne kulkowe skośne łożyska wystarczy złożyć zamówienie w hurtowni, zaś niebawem otrzymamy od niej odpowiedź, w jakim terminie możemy się spodziewać dostawy. Jest to ważne, bowiem my z kolei, na podstawie tych informacji będziemy mogli powiedzieć naszemu klientowi ile zajmie naprawa i kiedy będzie można ją przeprowadzić ze względu na dostępność niezbędnych części. Generalnie rzecz więc ujmując, warto posiadać odpowiednie umowy z dostawcami łożysk, bowiem zagwarantuje nam to łatwiejszy dostęp do łożysk i zmawianie łożysk specjalnego typu w krótszym czasie niż gdybyśmy zamawiali je samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *