Łyżka z mieszalnikiem betonu do ładowarki kołowej.

Posiadanie ładowarki kołowej w firmie budowlanej, jest z całą pewnością w wielu przypadkach niesamowicie pożyteczne. Przede wszystkim, jest to sprzęt ciężki umożliwiający sprawny i szybki załadunek wielu materiałów sypkich i nie tylko. Niemniej jednak, poza podstawową funkcjonalnością, obecnie możemy także poszerzyć jej możliwości. Jednym z takich rozwiązań, będzie łyżka z mieszalnikiem do betonu, montowana w miejsce klasycznej łyżki. Tego typu rozwiązanie, gwarantuje firmom budowlanym, znaczne poszerzenie możliwości eksploatacji posiadanej ładowarki. Ekipa budowlana zaś, zyska przede wszystkim możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy.

Łyżka z mieszalnikiem i jej prawidłowy dobór.

Przede wszystkim jednak, zacząć trzeba będzie od prawidłowego doboru narzędzia. Każda łyżka z mieszalnikiem, niezależnie od producenta, będzie charakteryzować się pewnych cechami oraz wymaganiami w stosunku do maszyny, na której może być zamontowana. W większości przypadków, dana łyżka z mieszalnikiem może być montowana na większej liczbie maszyn, aczkolwiek do każdej trzeba będzie pozyskać odpowiednią płytę adaptacyjną, zapewniającą łatwy montaż i demontaż. Jest to niezwykła zaleta, pozwalająca nam na zakup jednej łyżki mieszalnikowej do kilku posiadanych ładowarek. Z cała pewnością takie rozwiązanie może przyczynić się do obniżenia kosztów. W końcu, mając w firmie kilka ekip, nie musimy do każdej z nich inwestować w łyżkę mieszalnikową. Będą po prostu korzystać z tej samej w ramach swoich potrzeb. Wystarczy odpowiednie planowanie.

Aby prawidłowo dobrać łyżkę z mieszalnikiem, trzeba będzie odwiedzić autoryzowanego dostawcę konkretnego, wybranego wcześniej producenta łyżek. Będzie on odpowiedzialny za dopasowanie łyżki do posiadanej przez nas maszyny, czy też kilku maszyn. Zagwarantuje dostarczenie odpowiedniego modelu łyżki, wraz z niezbędnymi płytami adaptacyjnymi. Z całą pewnością jest to rozwiązaniem optymalnym, aczkolwiek najbardziej kosztownym. Tańszą opcją jest zakup łyżki na rynku wtórnym, aczkolwiek tutaj musimy już samodzielnie dobierać wszystkie parametry i zadbać o zakup płyty adaptacyjnej. Przy odpowiednim doświadczeniu, nie powinno to jednak stanowić większego problemu.

Jakie korzyści niesie łyżka z mieszalnikiem do betonu?

Warto sobie powiedzieć także nieco więcej na temat tego, iż łyżka z mieszalnikiem, będzie nieść za sobą konkretne korzyści dla przedsiębiorcy. Do najważniejszych z nich będziemy tutaj zaliczać:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy.
  • Przygotowywanie betonu w różnej konsystencji (suchy, półsuchy, mokry), w zależności od aktualnych potrzeb.
  • Możliwość przygotowania betonu w ilości odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu
  • Prosty montaż i demontaż łyżki z maszyny
  • Łatwe utrzymanie w czystości.

Generalnie można tutaj powiedzieć, iż łyżka z mieszalnikiem do ładowarki kołowej, to rozwiązanie bardzo korzystne dla każdej niemal firmy budowlanej. Pozwala na wyraźne zwiększenie wydajności pracy, przy jednoczesnych oszczędnościach. To zaś, zawsze będzie korzystne i pożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *