medyczna marihuana

Medycyna naturalna w życiu człowieka

Nie każdy z nas wie, iż medycyna naturalna sięga swoimi korzeniami najdawniejszych czasów. Już w starożytnych Chinach kapłani używali ziół i naturalnych medykamentów do leczenia chorób. Nie inaczej było z Grekami, czy też Egipcjanami, którzy nauczyli się wykorzystać naturę do pozbywania się uciążliwych dolegliwości i pomocy innym ludziom.

Początkowo, wiedza ta była zarezerwowana wyłącznie dla kapłanów i lekarzy wielkich władców, z czasem zaś – rozprzestrzeniła się na cały świat. W średniowieczu medycyna naturalna była domeną zielarzy, wiedźm i botaników. To daje nad dobry obraz tego, iż medycyna naturalna była z nami niemal od zarania dziejów. Często zdarza się, iż jesteśmy w stanie wyleczyć proste, nieskomplikowane choroby za pomocą naturalnych metod. Któż z nas nie miał stawianych baniek lub też nie pił „magicznej” mikstury na przeziębienie z miodu, mleka i czosnku?

Do szerokiego grona naturalnych sposobów leczenia chorób należy również azjatycka akupunktura, puszczanie krwi i pijawki. Nie brak również drastycznych metod takich jak urynoterapia, czy picie koloidalnego srebra. Coraz większą popularność zyskuje również medyczna marihuana oraz produkty na jej bazie, przykładowo marki CannaVest.

Nieustające dyskusje w mediach zmuszają nas do zastanowienia się, czy medycyna naturalna jest aby rzeczywiście skuteczna. Obie strony mają swoich gorących zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Najlepiej zachować więc zdrowy rozsądek i zdać się na własny osąd.

Powiedziałbym, iż w kwestiach niegroźnych chorób możemy wspierać się medycyną naturalną, jednakże w przypadku poważnych urazów i przewlekłych chorób – należy zawsze wysłuchać porady lekarza. Nie zgadzajmy się też na terapie, które wymagają natychmiastowego przerwania innych rodzajów leczenia! Lepiej dmuchać na zimne, zaś przesadna wiara nie zapewni nam nagłego ozdrowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *