Najciekawsze turystyczne atrakcje w Szczyrku

Atrakcje w Szczyrku można znaleźć na każdym kroku. To malowniczo położone miasto jest popularnym kurortem, znajdującym się na południu Polski, w województwie śląskim, w dolinie rzeki Żylicy. Szczyrk leży u podnóża Skrzycznego i Klimczoka i z pewnością nie można się tam nudzić. Co najważniejsze, Szczyrk ma do zaoferowania turystom bardzo dużo atrakcji, o każdej porze roku.

Atrakcje w Szczyrku, które trzeba zobaczyć

Co roku do Szczyrku przyjeżdżają setki turystów i nie będzie przesady w tym, że każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Trzeba przyznać, iż atrakcje w Szczyrku należą do niewątpliwie najlepszych i godnych uwagi.

  • Zjeżdżalnia wodna – licząca sobie 80 metrów zjeżdżalnia stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich, którzy pragną niezapomnianej przygody. Zjeżdżalnia mieści się w pobliżu centrum miasta i latem jest chętnie odwiedzana nie tylko przez turystów, ale także przez mieszkańców.
  • Skrzyczne – jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i ma 1275 m n.p.m. Na samej górze znajduje się schronisko i taras widokowy. Ciekawostką jest to, że nazwa szczytu pochodzi od skrzeczenia żab. Na Skrzyczne prowadzą szlaki turystyczne i dwuodcinkowa, czteroosobowa kanapowa kolej linowa, działająca cały rok.
  • Beskidzka Galeria Sztuki – największa prywatna galerii sztuki w Polsce, prezentująca na co dzień dzieła 130 artystów.
  • Hotele SPA z basenem w Szczyrku – miasto posiada bogatą bazę hotelową, także tych luksusowych ze strefą SPA i wellness, w których można poddać się relaksującym zabiegom.
  • Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” – od wielu lat są gospodarzem międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich, takich jak FIS Cup w skokach narciarskich czy Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Można tutaj podglądnąć także jak trenuje kadra polskich skoczków.
  • Plac św. Jakuba – znajduje się w samym centrum miasta i jest to jedna z najmłodszych atrakcji w Szczyrku, ale mimo to już zdążyła zyskać sympatie turystów i mieszkańców.

Jak dojechać do Szczyrku?

Jeśli więc chcemy poznać przynajmniej najciekawsze, turystyczne atrakcje w Szczyrku, to w pierwszej kolejności musimy się tam dostać. Musimy także przejrzeć dostępne hotele SPA z basenem w Szczyrku, w których będziemy mogli zarezerwować noclegi, lub skorzystać z kojących nerwy zabiegów SPA. W pierwszej jednak kolejności, skupmy się na trasie do Szczyrku.

Szczyrk leży w pobliżu trasy S1, łączącej południe z północą kraju, dlatego dojazd samochodem nie jest problemem i z pewnością potwierdzą to turyści z różnych regionów Polski. Przykładowa trasa z Krakowa do Szczyrku może prowadzić przez autostradę A4, drogę krajową nr 52 lub drogę 942 przez Andrychów i Kęty aż do Bielska – Białej skąd do Szczyrku już niedaleko. Turyści podróżujący autobusem powinni zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość kursów z Bielska – Białej. W ciągu roku do Szczyrku autobus odjeżdża co godzinę, a sama podróż trwa około 45 minut. Najtrudniej jest dojechać pociągiem, ponieważ w Szczyrku nie ma dworca ani przystanku kolejowego. Być może w najbliższych latach się to zmieni.

Podsumowanie

Szczyrk jest jednym z ciekawszych miejsc w Polsce, w którym można wypoczywać przez cały rok. Bogactwo atrakcji sprawia, że wielu turystów chętnie przyjeżdża do Szczyrku. Latem można tutaj podziwiać piękne widoki ze szlaków, a zimą oddawać się białemu szaleństwu na nartach. Niewątpliwie atutem miasta są jego hotele ze strefa SPA i wellness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *