Najczęstsze problemy skórne

Zazwyczaj idealnie gładką skórą możemy cieszyć się tylko jako dzieci. Wraz z wiekiem następuję starzenie się skóry, a w celu zachowania jej perfekcyjnego wyglądu konieczne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Z jakimi problemami najczęściej się zmagamy?

Jeżeli często występuję u nas swędzenie lub pieczenie twarzy – to istnieje spore prawdopodobieństwo, że obdarzeni jesteśmy skórą wrażliwą. Typ ten wykazuję niską odporność na czynniki zewnętrzne. Skóra wrażliwa wymaga szczególnie ostrożnej pielęgnacji. Może zostać podrażniona przez silnie działające kosmetyki, chlorowaną wodę, a także gwałtowne zmiany temperatury. Nasza skóra może być wrażliwa niezależnie od tego czy jesteśmy posiadaczami skóry suchej czy tłustej. Reakcja na drażniący czynnik pojawia się natychmiastowo. Skóra staję się napięta i występuję zaczerwienienie. Pielęgnacja tego typu skóry polega na stosowaniu tłustych kremów, piciu dużej ilości wody i stosowaniu kosmetyków do makijażu przeznaczonych do skóry wrażliwej.

tradzik4

Innym problemem, z którym często się stykamy jest skóra odwodniona – często mylona ze skórą suchą. Skórze odwodnionej niezbędne jest odpowiednie nawilżenie, a nie natłuszczenie, jak w przypadku skóry suchej. Brak odpowiedniego nawilżenia to tylko stan tymczasowy, któremu możemy szybko zaradzić. Z tego typu problemem mogą spotkać się posiadacze cery suchej i przetłuszczającej się. Skórze odwodnionej brak odpowiednik składników nawilżających, które powinny występować w naskórku. Konsekwencją odwodnienia jest mniejsza elastyczność i sprężystość, co prowadzi do szybszego pojawiania się zmarszczek. Skóra staję się także cienka i bardziej podatna na podrażnienia, podobnie jak skóra wrażliwa. Należy uważać na kosmetyki silnie matujące, które mogą być powodem odwodnienia skóry. Jeśli używamy matujących podkładów i pudrów nie wolno nam zapomnieć o kremie nawilżającym. Krem powinniśmy dostosowywać do pory roku i warunków atmosferycznych.

tradzik5

Coraz częstszym problemem skórnym jest również trądzik – niestety nie jest to wyłącznie problem wieku dojrzewania. W tym wypadku remedium jest także pielęgnacja. Istnieją odpowiednie dermokosmetyki na trądzik (http://www.bioderma.pl/produkty/sebium). Dlaczego warto je zastosować? Dermokosmetyki mają większą ilość składników aktywnych, niż zwykłe kosmetyki. Zawierają także mniej barwników i konserwantów, które mogą dodatkowo uczulić i podrażnić skórę. Mają właściwości antybakteryjne, zmniejszają poziom natłuszczenia skóry i likwidują zaskórniki. Najlepiej jest działać szybko. Nieleczony trądzik pozostawia nieestetyczne blizny na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *