Najtańsze przesyłki i paczki

W ostatnich latach, w naszym kraju, rynek firm usługowych działających w różnych branżach, znacząco się powiększył. W Polsce powstało wiele firm świadczących usługi kurierskie. Jest to korzystne, bo przedsiębiorcy starają się, aby najtańsze przesyłki, były domeną właśnie ich firmy. Branża usług kurierskich działa w naszym kraju krótko, ale już zajmuje znaczące miejsce w gospodarce i cały czas dynamicznie się rozwija.

 

W Europie Zachodniej, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, dużo więcej osób korzysta z usług kurierskich – ale, prognozuje się, że w przeciągu kilku następnych lat, sytuacja się zmieni, ponieważ coraz więcej osób robi zakupy za pomocą Internetu, a właśnie głównie to powoduje dynamiczny rozwój firm przewozowych.

inpost10

Historia firm kurierskich w Polsce sięga lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku – bo powstała pierwsza taka firma. Panował jeszcze poprzedni ustrój, ale przepisy i prawo zaczęły się liberalizować, co pozwoliło na zaistnienie, należącego do sektora TSL, czyli sektora usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych, rynku usług kurierskich.

 

Firmy kurierskie dostarczają różnego typu przesyłki i paczki ekspresowe – do każdego, nawet najdalszego zakątka naszego kraju. Przewoźnicy są bardzo elastyczni i można bez problemu ustalić czas i miejsce odbioru przewożonej paczki. Najczęściej odbiorca jest informowany telefonicznie, dzień lub dwa wcześniej, o nadaniu przesyłki, a następnie otrzymuje informacje dotyczącą odbioru. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż w przypadku poczty, ponieważ odbiór odbywa się na naszych warunkach, nie musimy nigdzie chodzić. Przeważnie przesyłane są przedmioty, które muszą trafić do klienta bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie np. dokumenty, różne nośniki informacji, kontrakty biznesowe, cenne urządzenia, takie jak komputery, laptopy, czy inna elektronika, części zamienne. Firmy realizują również przewozy nietypowe, lub wymagające odpowiednich warunków, np. przewóz zwierząt, kwiatów, czy lekarstw. Wielkość przesyłek jest ustandaryzowana. Jest to wynikiem rozwiązań logistycznych, bowiem firmy nastawiają się na obsługę dużej liczby drobnych przesyłek paczkowych, o górnym limicie wagowym. Duża konkurencja sprawiła, że w ostatnim czasie obsługiwane są ładunki spaletyzowane, a wagę przesyłki określa się indywidualnie.

inpost2

Jedną z najpopularniejszych firm na naszym rynku jest inpost usługi pocztowe – firma obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych. Zakres działalności tej nowoczesnej i prężnie rozwijającej się firmy kurierskiej, obejmuje cały kraj i osiemnaście krajów w Europie. Przesyłki dostarczane są do domu klienta, lub do firmy, nawet na następny dzień po jej wysłaniu. Ponadto firma InPost, jako jedyna w kraju, wprowadziła paczkomaty, dzięki którym klient decyduje, kiedy chce odebrać swoją przesyłkę. Takie urządzenia są czynne całą dobę, i umiejscowione w dobrych punktach na terenie każdego miasta. Ceny usług oferowanych przez tego przewoźnika są konkurencyjne, a jakość usług na najwyższym poziomie oraz najtańsze przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *