Niecodzienne kreacje w stylu boho-chic

Mało która z pań domyśla się, iż kreacje w stylu boho-chic, może stworzyć zupełnie samodzielnie, bez konieczności pozyskiwania drogich, kosztownych ubrań. Wystarczy w zasadzie duża część tych, które leżą bezczynnie w szafie. Niektóre będą od razu perfekcyjnie wpisywać się w kanon nurtu, natomiast w przypadku innych mogą się okazać przydatne drobne przeróbki tutaj jednak bardzo często, wystarczy wymienić guziki, aby ubranie nabrało innego, ciekawszego charakteru.

Zobaczmy zatem, jak podejść do tworzenia swoich własnych, niecodziennych kreacji w stylistyce boho-chic, aby tym samym osiągnąć pełną oryginalność w codziennych kreacjach.

Ubrania nadające się do stylizacji boho-chic.

W każdej szafie bez dwóch zdań znajdzie się stosunkowo sporo elementów odzieży perfekcyjnie wpisujących się w kanon nurtu mody boho-chic. Nie trzeba tutaj wcale od razu inwestować w kosztowną odzież sygnowaną przez gwiazdy propagujące te stylistykę. Wystarczy przejrzeć szafę pod kątem ubrań długi, zwiewnych. Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim: futrzane kamizelki, dżinsowe kurtki, długie, luźne, zwiewne spódnice, szerokie paski, czy tez obszerne torby. Wszystkie te elementy z całą pewnością można będzie znaleźć w szafie, przy czym większość z nich od dawna będzie leżeć zupełnie nieużywanych. Tak więc można nawet pokusić się o stwierdzenie iż stworzenie własnej kreacji boho-chic zapewni tym elementom odzieży drugie życie.

Oczywiście niektóre z tych elementów nie będą się nadawać przez wzgląd na wiek i stopień wyeksploatowania. Niektórym przydadzą się drobne korekty fasonu i designu, niemniej jednak warto przeszukać swoją szafę w poszukiwaniu takich właśnie elementów, bowiem pozwoli nam to poczynić spore oszczędności na tworzeniu własnych kreacji w stylistyce boho.

Przeróbki odzieży.

W kwestii przeróbek bardzo często wystarczy na przykład wymienić guziki na nieco bardziej kolorowe, bardziej wpasowujące się w nurt hippisowski, który jakby nie patrzeć jest nieodłączną częścią stylistyki boho-chic. Oczywiście trzeba będzie je w pierwszej kolejności pozyskać, a w tym celu niezbędny będzie nam sklep, w którym pozyskamy guziki pasujące do stylizacji. Tego typu sklepy znajdziemy nie tylko na mieście, ale także w sieci internetowej, gdzie zresztą będzie też o wiele łatwiej o udany zakup, bowiem internetowe sklepy z guzikami oferują nam nieco lepszy, szerszy wybór, a to przecież najważniejsze.

Generalnie jednak rzecz ujmując, najistotniejsza kwestią jest tutaj to, iż bez większego trudu możliwe jest samodzielne przygotowanie niecodziennych kreacji w stylistyce boho-chic, co pozwala na zaoszczędzenie sporych sum w tym przypadku. Czasem co prawda trzeba będzie dołożyć kilka złotych na dodatkowe elementy takie jak wspomniane właśnie guziki, czy też inne dodatki, niemniej jednak nie jest to z reguły żaden nadzwyczajny wydatek, który mógłby w jakikolwiek poważny sposób osłabiać nasz budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *