Nowoczesny warsztat lakierniczy i jego wyposażenie.

Nowoczesny warsztat lakierniczy, będzie nastawiony przede wszystkim na świadczenie usług najwyższej jakości. Aby jednak to osiągnąć należy zadbać o odpowiedniej klasy wyposażenie warsztatu. Bez tego bowiem, nie będzie możliwe prawidłowe świadczenie usług na wysokim poziomie. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie wyposażenie gwarantujące utrzymanie wysokiego poziomu czystości atmosfery roboczej. Jest to bowiem najważniejsza kwestia, której musimy poświęcić odpowiednio dużo uwagi podczas przygotowywania warsztatu do pracy. Odpowiedniej klasy filtry warsztatowe, oraz dodatkowe elementy wyposażenia, jak chociażby system wentylacji czy też autonomiczna kabina lakiernicza, będą tutaj dodatkowymi atutami, jeśli chodzi o jakość realizowanych prac lakierniczych.

Jak przygotować nowoczesny warsztat lakierniczy?

Aby nasz nowoczesny warsztat lakierniczy był prawidłowo przygotowany do świadczenia usług na najwyższym poziomie, trzeba będzie liczyć się z pewnym inwestycjami. Niektóre z nich będą całkiem przystępne, zaś inne wyjątkowo kosztowne. Niemniej jednak, dopiero wszystkie razem, pozwolą osiągnąć najwyższy, możliwy do osiągnięcia poziom jakości świadczonych usług lakierniczych.

Tak więc nowoczesny warsztat lakierniczy powinien być wyposażony w następujące elementy:

  • Profesjonalny system wentylacji z przechwytywaniem zanieczyszczeń – system nawiewno wywiewny z filtracją. Koniecznym jest, aby na kanałach wlotowych był zainstalowany odpowiedniej jakości filtr kieszeniowy. Zapewni on przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, które przedostając się na warsztat, mogłyby doprowadzić do obniżenia jakości realizowanych usług lakierniczych.
  • Filtry osadowe – wewnętrzne filtry podłogowe i sufitowe w branży lakierniczej odgrywają bardzo istotną rolę. Zapewniają przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń wewnętrznych i wiązanie ich w swojej wewnętrznej strukturze. Dzięki temu, zanieczyszczenia te, już nie będą mogły po raz kolejny wzbić się ku górze, aby przedostać się do strefy nakładania lakieru.
  • Kabina lakiernicza – to najkosztowniejsza inwestycja, jednakże jednocześnie najlepsza i zapewniająca najlepsze możliwości. Jest to dodatkowy w pewnym sensie warsztat w warsztacie. Jest to kabin, odizolowana od otoczenia z własnym, autonomicznym system oczyszczania powietrza, oraz jego sprężania. Gwarantuje najlepsze zdecydowanie warunki pracy wewnątrz kabiny lakierniczej.

Należy tutaj także dodać, iż w przypadku ostatniej inwestycji, musimy jeszcze wyszukać fundusze na niezbędne wyposażenie dla kabin lakierniczych. Chodzi tutaj o odpowiednie filtry powietrza, pistolety, czy też filtry do sprężarki. Dzięki temu, możliwe będzie osiągnięcie maksymalnie wysokiego poziomu jakości, świadczonych w warsztacie usług.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, nowoczesny warsztat lakierniczy będzie wymagać całkiem sporych nakładów finansowych. Niemniej jednak, inwestycje te będą stosunkowo sprawnie się zwracać, aby już po kilku latach doprowadzić do tego, iż będziemy już tylko zarabiać. Warto więc zwrócić uwagę na niezbędne wyposażenie, jakie powinien nowoczesny warsztat lakierniczy posiadać na stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *