Okna drewniane czy PCV?

Wybór pomiędzy oknami z PCV a drewnianymi, może być bardzo trudny, bowiem każdy z tych rodzajów okien charakteryzuje się nieco odmiennymi parametrami oraz kwestiami estetycznymi. Dlatego też, warto tutaj dość precyzyjnie zagłębić się w te wszystkie kwestie i poznać wszystkie różnice pomiędzy tymi oknami, aby skutecznie dobrać okna do swojego domu, które spełnią nasze wszystkie wymagania, a przy tym będą trwałe i estetyczne.

Zobaczmy zatem, jakie podstawowe różnice dzielą okna PCV a okna drewniane. Sprawdźmy które z nich będą lepszym rozwiązaniem. A może nie ma aż tak wielkich różnić technologicznych, wobec czego wszystko zależne będzie tylko i wyłącznie od naszego gustu i indywidualnego poczucia estetyki? Zobaczmy jak to jest w rzeczywistości.

Wady i zalety okien drewnianych.

W pierwszej kolejności przyjrzymy się nieco bliżej oknom drewnianym, które lata swojej największej świetności mają już za sobą, aczkolwiek ostatnio znów powoli zaczynają wracać do łask. Okazuje się bowiem, iż na chwilę obecną, nowoczesne technologii produkcji okien z drewna, pozwalają nam osiągnąć bardzo dobre, o wiele lepsze niż w latach ubiegłych, ich parametry techniczne. Przede wszystkim możemy zapewnić sobie wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, a to przecież dwa najważniejsze z naszego punktu widzenia parametry, które należy wziąć pod uwagę.

Produkowane według najnowszych osiągnięć i z zastosowaniem najnowszych technologii produkcyjnych okna drewniane z firmy Drew Dom będą gwarantować nam wystarczający poziom tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz, jak również skutecznie ograniczą straty ciepła poprzez powierzchnię okna, co przekładać się będzie na obniżenie kosztów ogrzewania domu, w stosunku do domów z oknami drewnianymi starszej generacji. Oczywiście nie możemy tutaj zapomnieć o najważniejszej kwestii, czyli o wysokim poziomie estetyki okien drewnianych, poziomie, któremu nie da się tak łatwo dorównać, a co za tym idzie, można powiedzieć, iż ten typ okien powinien być wybierany przez ludzi, którym na estetyce zależy najbardziej.

Okna z PCV.

Obecnie okna z PCV są zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż na chwilę obecną stanowią najprzystępniejsze cenowo rozwiązanie. Jednocześnie, nowoczesne technologie produkcji okien z PCV pozwalają nam na osiągnięcie wysokiego poziomu estetyki tychże okien, a nawet pozwalają na stworzenie okien o estetyce łudząco podobnej do okien drewnianych.

Trzeba tutaj także powiedzieć, iż parametry techniczne izolacji termicznej oraz izolacji akustycznej także stoją na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też, dla wszystkich tych, którzy raczej stawiają na przystępność ceny, o wiele lepszym rozwiązaniem będą okna z PCV, niż okna drewniane, bowiem możemy sobie w ten sposób zapewnić estetykę na dobrym poziomie, dobre parametry techniczne, oraz całkiem przystępną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *