olej do przemyslu

Oleje przemysłowe – jest ich bardzo wiele

Oleje przemysłowe to bardzo ważny element w ofercie sprzedaży ich producentów. Oleje dla przemysłu produkowane są obecnie przez wszystkie największe formy petrochemiczne działające na polskim rynku. Produkują one bardzo szeroką gamę produktów, gdyż oleje przemysłowe znajdują zastosowanie niemal we wszystkich branżach nowoczesnego przemysłu.

Najbardziej popularne są oleje hydrauliczne, które są niezbędne do prawidłowej eksploatacji tysięcy urządzeń i mechanizmów na co dzień wykorzystywanych w przemyśle. Jakie branże przemysłowe zgłaszają największe zapotrzebowanie na oleje dla przemysłu? Są to największe i najbardziej kapitałochłonne gałęzie współczesnej gospodarki. Na pewno wyróżnić tu możemy górnictwo, hutnictwo, przemysł wydobywczy czy koksownictwo. Wysoko specjalizowane maszyny i urządzenia stosowane w tych branżach wymagają w swojej eksploatacji najlepszych gatunkowo produktów takich jak oleje dla przemysłu.

Pamiętajmy, że mówimy o bardzo drogich urządzeniach, których ceny osiągają poziomy liczone w milionach złotych. Dlatego menadżerowie tych zakładów, którzy są odpowiedzialni za żywotność tych maszyn w żadnym wypadku nie mogą sobie pozwolić na zaniedbanie i dopuścić do sytuacji, gdy brak odpowiedniego oleju może spowodować awarię urządzenia. Rodziłoby to ogromne straty finansowe niewspółmierne do wydatków ewentualnie poniesionych za zakup oleju.

Dlatego tak ważna jest odpowiednia jakość produktów takich jak oleje przemysłowe, które znaleźć można m.in. na stronie http://onico-oil.pl/. Co wpływa na jakość tych produktów? Trzeba pamiętać, że oleje dla przemysłu musza się charakteryzować odpowiednią lepkością. Podwyższony wskaźnik lepkości decyduje o tym, że dany produkt możemy zakwalifikować do produktów klasy premium czy tez nie. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę, czy olej właściwie się zachowuje, czyli utrzymuje swoje dotychczasowe właściwości w warunkach bardzo wysokiej, jak też bardzo niskiej temperatury. Oleje przemysłowo przeznaczone do obsługi górnictwa czy hutnictwa będą bowiem wykorzystywane naprawdę w ekstremalnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *