zielona energia

Oszczędna kuchnia

Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wysokie potrafią być rachunki za energię. Niestety, prąd jest nam potrzebny do normalnego funkcjonowania. Zanim więc zaprzestaniemy korzystania z różnych urządzeń, zastanówmy się nad tanim sposobem uzyskiwania energii.

Będzie to fotowoltaika, która jest bardzo nowoczesną oraz korzystną metodą. Oprócz tego możemy po kolei sprawdzać, które pomieszczenia zużywają nam największą ilość energii zamawiając audyt energetyczny. Jednym z nich z pewnością będzie kuchnia. W jaki sposób możemy w niej ograniczyć zużywanie takiej energii?

Wszystko zależy tutaj od tego, jakie posiadamy kuchenki. Jeśli mamy w swojej kuchni płyty ceramiczne, musimy pamiętać o kilku sprawach. Na początku zapamiętajmy, aby na takich płytach używać patelni i garnków, które mają płaskie dna. Powinny one idealnie przylegać do dna danej płyty. Dzięki temu zaczną zużywać aż o 50 % mniej energii, niż naczynia o mniejszych dnach.

Dodatkowo, do momentu całkowitego zagrzania posiłku, należy zastosować największą moc kuchenki. Dopiero później możemy ją stopniowo obniżać. Jeśli jednak mamy płyty indukcyjne, musimy skorzystać z innych sposobów na oszczędzanie energii. Tutaj należy pamiętać o tym, aby nie gotować całkowicie zamrożonych produktów. To najczęstszy powód utraty sporej ilości energii. Zamiast tego po prostu zacznijmy dokładnie rozmrażać swoje dania. Dopiero później możemy je gotować lub podgrzewać.

A w przypadku każdej płyty, bardzo ważne jest również jej czyszczenie. Nie chodzi tutaj jednak jedynie o względy higieniczne. Taka zanieczyszczona kuchenka może zużywać sporą ilość energii. Jeśli więc będziemy ją regularnie czyścić, znacznie ograniczymy spożywanie prądu. A to najlepszy sposób na oszczędzanie energii. Skorzystajmy z niego, a na pewno sami szybko zauważymy, jak zmniejszają się nasze opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *