Oszczędne wesele – jak je zorganizować?

Każda para chce mieć piękne, wystawne przyjęcie weselne. Niestety zorganizowanie takiego wydarzenia jest związane z bardzo dużymi wydatkami. Dlatego przyszli małżonkowie decydują się na różne oszczędności. Na pewno najlepszym sposobem na zminimalizowanie kosztów organizacji wesela jest zaproszenie mniejszej ilości gości. Przełoży się to w bezpośredni sposób na wydatki.

Przede wszystkim potrzebna będzie mniejsza sala weselna, a także mniejsze ilości jedzenia oraz alkoholu. Dlatego warto dokładnie przejrzeć listę zaproszonych osób i ograniczyć ją jedynie do najbliższej rodziny i przyjaciół.

Dom weselny to doskonałe miejsca na zorganizowanie tego typu przyjęcia, jednocześnie nie jest to najtańsze rozwiązanie. Często bardziej opłacalne będzie skorzystanie z mniejszej sali lub nawet z niedużej restauracji. Wiele lokali oferuje organizację przyjęć. Jeśli taka restauracja nie znajduje się w prestiżowej lokalizacji, na pewno nie będzie to bardzo duży wydatek.

Sposobem na dosyć konkretne oszczędność jest również zrezygnowanie z zespołu. Dla wielu osób muzyka na żywo jest nieodłączną częścią każdego przyjęcia weselnego. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z tym dobry zespół kosztuje naprawdę sporo. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na usługi didżeja. Coraz więcej par młodych wybiera właśnie na taką formę zabawy.

Wesele to także duże ilości jedzenia. Warto dokładnie przemyśleć menu serwowane gościom. Oczywiście goście nie mogą być głodni, jednak nie należy przesadzać z ilością jedzenia. To, co nie zniknie z talerzy, w dużym stopniu po prostu się zmarnuje, dlatego zbyt obfite posiłki są najczęściej stratą pieniędzy.

sala_weselnaŹródło: sala weselna Legionowo

Dzięki przemyślanym decyzjom można zorganizować bardzo udane wesele za stosunkowo nieduże pieniądze. Jest to rozwiązanie dla każdej pary młodej, która chce zapewnić udaną zabawę wszystkim gościom, ale nie dysponuje dużym budżetem na huczną uroczystość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *