Pierwsza pomoc prawna w Krakowie

Często tak bywa, że życie nie układa się po naszej myśli i przez pecha, bądź nieuwagę musimy stawić się do konfrontacji z obowiązującym w kraju prawem. Ale co robić kiedy jesteśmy „zieloni” w tej kwestii? I po prostu nas to przerasta lub przeraża? Z pomocą śpieszą liczni radcy prawni, którzy pomogą nam przełamać pierwsze lody. Nie zawsze musi to być pomoc odpłatna, ponieważ w wielu miastach funkcjonują darmowe punkty.

Bezpłatne porady prawne w Krakowie udzielane są m.in: w Ogólnopolskim Centrum Obsługi Prawnej OCOP, Uniwersyteckiej Poradni Prawnej UJ, Klubie Adwokatów, Poradni Prawa Mieszkaniowego i Spadkowego, Fundacja Cognosco oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

prawnik9

Kiedy już zasięgniemy pierwszej opinii i częściowo rozjaśni nam się męcząca kwestia będziemy mogli na spokojnie podjąć dalsze kroki. Często dzięki radcom prawnym „pierwszego kontaktu” załatwiamy sprawę praktycznie „od ręki”, ponieważ wyjaśnią nam istotę prawną oraz pomogą przygotować wstępne pisma sądowe. Jednak niektóre sprawy wymagają konkretniejszej i długotrwałej pomocy. Wtedy najlepiej wybrać odpowiedniego adwokata, który np. poprowadzi rozwód w Krakowie. W tym przypadku ważne jest aby osoba ta charakteryzowała się dyskrecją i wyczuciem, gdyż sprawy tego typu są często bardzo bolesne i niekiedy skomplikowane. Szczególnie jeśli w rodzinie są małoletnie dzieci lub wynika spód dotyczący podziału majątku współmałżonków.

Dobrze, ale co jeśli mamy do czynienia ze sprawą karną? Tutaj poza podpowiedziami znajomych, dużo przydatnych informacji możemy znaleźć w internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: „adwokat – prawo karne w Krakowie”. Od razu natrafimy na najpopularniejsze kancelarie specjalizujące się w tej dziedzinie m.in: Kancelarię Marcina Czekaja i Pauliny Wilk, Kancelarię Grażyny Zemanek czy specjalizująca się w szeroko pojętym prawie karnym – Kancelarię Macieja Bartnika. Często również konkretni adwokaci są polecani na różnego typu forach, gdzie inni ludzie opisują swoje doświadczenia. Warto zatem przeczytać kilka opinii zanim wybierzemy właściwą kancelarię, która będzie miała reprezentować nasze sprawy przed sądem.

prawnik8

Podsumowując: nie ma co bać się, kiedy zostaniemy wciągnięci w „wir prawny” ponieważ zawsze znajdą się osoby, które będą w stanie nam pomóc, nawet kiedy nie mamy na to wystarczających środków pieniężnych.

Artykuł powstał przy współpracy z

kancelariazemanek logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *