poker

Poker Texas Hold’em

Każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu ugrać parę złotych lub przeciwnie, stracić pewną kwotę, w jednej z najbardziej znanych na świecie gier karcianych jaką jest poker. Najpopularniejsza jego odmiana to Texas Hold’em, do której używa się pełnej talii pięćdziesięciu dwóch kart. Maksymalna liczba graczy przy jednym stole jest nieokreślona, przyjmuje się jednak, że powinno to być od dwóch do dziesięciu osób.

Zasady, choć dla osób nieobytych mogą wydać się skomplikowane, nie są trudne do opanowania. Jeden gracz pełni funkcję rozdającego. Dwóch, siedzących po jego lewej stronie – wkłada do puli tzw. ciemne, czyli wymuszone stawki, które składa się „w ciemno”. Jeden z nich wkłada małą ciemną, a drugi dużą ciemną, która jest dwukrotnie większa od małej. Następnie gracze otrzymują po dwie zakryte karty, które mogą widzieć wyłącznie ich posiadacze. Wtedy też następuje pierwsza runda licytacji. Gracz może albo spasować karty, albo sprawdzić, albo podbić. Jeżeli gracz włożył do puli równowartość najwyższego zakładu i nikt po nim nie podbił – może też czekać.

Po licytacji na stół wykłada się flop – trzy karty wspólne do użytku każdego z graczy. Następuje druga runda licytacji i znów – gracz może albo spasować, albo sprawdzić, albo podbić, albo czekać.

Następnie, gdy gracze wprowadzą do puli identyczną kwotę, wykładana jest czwarta karta – turn. Rozpoczyna się kolejna runda licytacji, po której wykładana jest ostatnia piąta karta. Znów następuje licytacja, a po niej wyłożenie kart. Gracze spośród dostępnych kart (5 wspólnych i 2 własne) mogą użyć dowolnych pięciu, by uzyskać najlepszy układ.

W Texas Hold’em można również zagrać online, by wykorzystać najlepsze promocje pokerowe wyszukaj w Google „stargames bonusy„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *