Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Odwadnianie do sucha w budownictwie, jest procesem bardzo częstym. Chodzi tutaj o sytuacje, w których zachodzi konieczność odpompowania wody z zalanych hal, parkingów, czy też nawet wykopów budowlanych. Jednymi z najpopularniejszych pomp stosowanych w tym zakresie, są pompy Evak. Pozwalają na skuteczne odwadnianie w wielu przypadkach. Ich zastosowanie wpływa bardzo korzystnie na proces odwadniania, gwarantując szybkie pozbycie się wody, oraz bardzo dobre warunki eksploatacji samych pomp. Są to jednym słowem profesjonalne pompy zatapialne do odwadniania do sucha, których stosowanie niesie za sobą cały szereg korzyści. Warto więc przyjrzeć się tej grupie pomp nieco bliżej.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha EVAK.

W pierwszej kolejności trzeba tutaj zwrócić uwagę, iż jest to cała grupa pomp zatapialnych, konstruowanych z myślą o odwadnianiu do sucha. Oczywiście będą one znajdywać także wiele innych zastosowań, a co za tym idzie, będziemy mogli je wykorzystać także w innych przypadkach. Oczywiście przede wszystkim, będą to pompy zatapialne do odwadniania do sucha, aczkolwiek, jako że produkowane są w wielu typoszeregach, możliwości ich zastosowania będą stosunkowo szerokie. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do następujących zadań:

  • odwadnianie zalanych terenów budowlanych, wykopów.
  • Realizacja odwodnień w gospodarce komunalnej
  • Prace w oczyszczalniach ścieków
  • Odwanianie do sucha zalanych powierzchni płaskich (parkingi, piwnice)
  • Odprowadzania resztek wody z dna niecki basenowej.

Generalnie, będziemy mieć tutaj do czynienia z bardzo szerokim zastosowaniem tego typu pomp. Wynika to głównie z ich różnorodności, gdyż dostępne będą małe pompy na 230 V, jak i konkretne, duże i bardzo mocne jednostki do poważniejszych zadań.

Podstawowe zalety konstrukcyjne pomp EVAK

Pompy z serii EVAK EUB i EVAK EUS, czyli najpopularniejsze serie, dostępne są z silnikami elektrycznymi o różnej mocy. Najczęsicej spotykanymi modelami są pompy z silnikami o mocy 0,4 kW, 0,75 kW, 1,5 kW. Jednostki najmniejsze wyposażone są w specjalny wirnik, wykonany z materiału odpornego na ścieranie. Jest to stal pokryta odpowiednio dobranym elastomerem o nawie Hytrel.

Są one także wyposażone w mały agitator, znajdujący się bezpośrednio na przedłużeniu wirnika. Pozwala on na wstępne przemieszanie cieczy, co pozwala skutecznie odwadniać szlam i osady w wykopach budowlanych. Podlegają one bowiem wstępnemu przemieszaniu z wodą, przez co możliwe będzie ich przetłoczenie przez pompę.

Do dyspozycji użytkowników będą także pompy zatapialne do odwadniania do sucha z serii EVAK ESA wyposażone w agitator. Są to już potężne jednostki o mocy nawet do 22 kW. Będą wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach, oraz w pracy w systemie ciągłym, gdzie kluczową kwestia jest żywotność oraz dostosowanie do stałego obciążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *