Praca agenta nieruchomości

Strzał w dziesiątkę czy ciężka dola, wymagająca poświęceń? Jak wygląda praca agenta nieruchomości? Co należy do jego obowiązków i jakie musi posiadać kwalifikacje? Czy jest to praca dla każdego? Nie jest to na pewno praca dla osób zamkniętych w sobie, które raczej unikają kontaktów z ludźmi. Jednym z częstych wymagań stawianych przyszłym agentom jest pewność siebie, komunikatywność czy dobry kontakt z innymi ludźmi. To ona, może zapewnić im wysokie zyski.

Ciężko określić konkretne wykształcenie, które powinna posiadać taka osoba. Najważniejsze jest zorientowanie w topografii miasta, wiedza na temat prawa związanego z nieruchomościami, technologii czy podstawy marketingu. Dobry sprzedawca nie zawsze jednak okaże się doskonałym agentem nieruchomości – ta sfera rządzi się nieco innymi prawami.

Po pierwsze, bardzo istotna jest sztuka negocjacji. Najlepiej, gdy poparta jest zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyką. To bardzo istotny aspekt pracy agenta nieruchomości. „Zwykły” sprzedawca zazwyczaj handluje stosunkowo tanimi produktami, na które każdy może sobie pozwolić. Agent nieruchomości, z kolei, musi operować bardzo wysokimi kwotami – w końcu nie każdego stać na nowe lub używane mieszkanie. Takiego zakupu dokonuje się zazwyczaj raz w życiu, zaciągając ogromny kredyt.

Zarówno plusem, jak i minusem takiej pracy jest jej elastyczny czas. Spotkania z klientami zazwyczaj odbywają się popołudniami i w weekendy. To także od agenta zależy, jak zaplanuje sobie czas, czyli innymi słowy – zysk zależy niemal wyłącznie od zaangażowania. Nie jest to na pewno praca dla niezorganizowanych. Mimo, że można sobie codziennie dłużej pospać, to na pewno nie można popadać w lenistwo. Ciężko też w takiej pracy o wygospodarowanie czasu dla rodziny czy znajomych. Zarządzanie nieruchomościami (w stolicy Anglii mówimy tutaj o property management London) to żmudna i czasochłonna praca, która dla jednych jest spełnieniem marzeń, a innym całkowicie nie odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *