siatki bezpieczeństwa

Praca na wysokości może być bezpieczna

W dzisiejszych czasach mamy coraz to różne i bardziej skomplikowane zawody. Mimo tego, że dzięki technologii coraz mniejsza liczba osób pracuje fizycznie, to nadal znajdą się takie zawody, które musi wykonywać człowiek o mocnych nerwach. Praca na wysokości właśnie do takich należy.

Jest to trudna praca, dla osób z mocną psychiką. Zazwyczaj wykonują ją mężczyźni. Mają oczywiście zamontowane pod sobą siatki bezpieczeństwa, tak aby nawet w razie upadku nie zrobić sobie krzywdy. Osoby wykonujące taki zawód są do tego przygotowywane długimi tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Są to jednak zazwyczaj pasjonaci, którzy po prostu nie wyobrażają sobie robić cokolwiek innego. Jest to dla nich nie tylko praca, ale także ich pasja dzięki temu uwielbiają to robić. Takie osoby zazwyczaj mają unoszący się bardzo długo hormon adrenaliny. Mogłoby się wydawać, że to nic złego jednak przez nieustannie wysoki poziom tego hormonu może stać się nam krzywda.

Często jest tak, że po większym i długotrwałym stresie w naszym życiu chorujemy. Dzieje się tak dlatego, że opadły z nas wszystkie emocje i tym samym obniżyła nam się odporność. Bardzo często takie zjawisko możemy zauważyć u młodych matek. Gdy dziecko jest chore i ma wirusa to bardzo łatwo może zarazić rodzeństwo, czy ojca, a taką mamę nie jest on w stanie ruszyć. Dzieje się tak ponieważ nie ma ona wtedy czasu na chorowanie. Choroba dziecka jest związana z bardzo dużym stresem dla matki. Gdy już jednak emocje opadną, a wraz z nimi poziom adrenaliny to dopiero może ona zachować.

Oczywiście nie jest to reguła i nie zawsze się tak dzieje, ale jest to tak powszechne zjawisko, że zostało ono dokładnie zbadane przez naukowców, którzy je potwierdzają, oraz nie mogą się oni nadziwić potędze ludzkiego organizmu i jego umiejętności przystosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *