rolety

Praktyczne ozdoby okien w mieszkaniu

Tradycyjną ozdobą domowego okna są zasłonki i firanki. Dzięki nim pomieszczenie nabiera bardziej domowego charakteru, jest cieplejsze i przytulniejsze od pokoju z pustymi ścianami. Ale tkaniny to tylko jeden ze sposobów na ozdabianie okien. Równie ciekawą aranżację mogą zapewnić nam rolety.

Okienna roleta wykonywana jest najczęściej z dość grubego materiału, dzięki czemu stanowi ona skuteczną ochronę przed mocno świecącym słońcem. Rolety zakładamy także po to, by uniknąć wścibskich spojrzeń sąsiadów lub przypadkowych przechodniów. Jeśli jednak nie zależy nam na aż tak bardzo skutecznej ochronie, możemy wybrać roletę z delikatniejszego materiału, który będzie tylko filtrował światło zamiast całkowicie je blokować. Roletę można oczywiście w każdej chwili zwinąć albo zostawić rozłożoną tylko częściowo, w zależności od tego, jak wiele światła chcemy wpuścić do wnętrza. Praktycznym rozwiązaniem są także żaluzje, które można regulować z obu stron, z dołu i góry. Część okna jest wtedy zasłonięta, zapewniając domownikom intymność, ale nie pozbawiamy się dostępu do naturalnego światła.

Roleta może być uzupełnieniem dla zasłon i firanek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić z niej jedyną ozdobę dla okna. Do szycia rolet używa się nie tylko gładkich materiałów, ale również wzorzyste tkaniny, które z powodzeniem mogą zastąpić długie firany. Dzięki roletom i żaluzjom pokój wygląda optycznie na większy, nie zasłaniamy też niepotrzebnie grzejników. Pokój z roletami może być równie przytulny jak ten ozdobiony zasłonkami, wystarczy tylko dobrać ciekawy wzór i kolor pasujący do otoczenia. W przypadku żaluzji, jeśli zależy nam na „ciepłym” wykończeniu okna, warto sięgać po eleganckie dekoracje z drewna.

Przy okazji jeżeli interesuje Cię naprawa rolet Wrocław polecamy firmę KRAKŻAL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *