male dzieci a jezyk angielski

Przyswajanie języka angielskiego przez dzieci

W dzisiejszych czasach znajomość języków jest bardzo przydatna, wręcz niezbędna i obowiązkowa. Dotyczy to zarówno życia prywatnego (wyjeżdżając na wakacje do innego kraju, nie musimy się obawiać, że się nie dogadamy), jak i kariery zawodowej (większe możliwości na rynku pracy).

Język angielski staje się powoli standardem. Językiem, który powinien umieć każdy. Dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat zacząć się go uczyć. Na początku angielski dla dzieci może wydawać się trudny, dlatego warto na ten początkowy etap nauki zapewnić dziecku dobrego nauczyciela.

Oczywiście może być tak, że szkolny nauczyciel będzie naprawdę niezły i poradzi sobie z wytłumaczeniem zasad języka, jednak najczęściej jest tak, że lekcje szkolne nie wystarczają. Materiał jest przerabiany zbyt szybko, nie ma czasu na powtórkę omawianych wcześniej rzeczy, a nowe tematy rozpoczynane są jeden po drugim, przez co dziecko nie ma szansy na odpowiednie opanowanie narzuconego materiału.

Warto zastanowić się nad wysłaniem dziecka do osobnej, dodatkowej szkoły językowej lub na korepetycje do prywatnego nauczyciela. Zajęcia językowe takie jak angielski dla dzieci w Krakowie oferowane są przez bardzo wiele placówek i osób prywatnych, nie powinniśmy mieć więc problemu z wyborem. Indywidualne zajęcia na pewno będą efektywniejsze, z kolei grupowe sprawią dziecku więcej radości.

Bardzo dobre zajęcia prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, z wzorowym podejściem do małych dzieci oferuje CJ MOVA z Krakowa – patrz: http://www.mova.pl/ – angielski dla dzieci proponowany przez tę placówkę odbywa się w małych grupach, z podziałem na wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *