spływy kajakowe

Rodzinne spływy kajakowe

Okres urlopu, to również czas pogłębiania więzi pomiędzy dziećmi a rodzicami, o budowie których tak często zapominamy, w czasie pozostałego roku. Nie ma potrzeby w tym celu przemierzać tysięcy kilometrów, by znaleźć ciszę i spokój. Czasami wystarczy przejść tylko kilka kroków od domu by odkryć to, co jest bogactwem swojego regionu.

Oczywiście korzystając z okazji, można pobyć trochę czasu z dziećmi, którym jak pokazuje praktyka, wcale nie potrzeba kosztownych wyjazdów do obcych krajów, a jedynie beztroski czas spędzony z rodzicami.

Każdy z regionów Polski, oferuje możliwości przeżycia wspólnych, wspaniałych chwil dla wszystkich członków rodziny. Zaczynając od turystyki pieszej i rowerowej, po agroturystykę i coraz popularniejsze kajakarstwo. Spływy kajakowe, to doskonała forma spędzania czasu z dziećmi. Pozwala na spokojną rozmowę, w odcięciu od powszednich obowiązków, takich jak szkoła czy praca. To czas, zminimalizowania kontaktu z cywilizacją, a także budowy relacji między członkami rodziny, dzięki wysiłkowi fizycznemu.

W dodatku, spływ kajakiem skazuje obydwie strony na siebie, więc najpiękniejszy podczas uprawiania kajakarstwa jest czas, który spędzamy sam na sam ze swoim dzieckiem. Jest to szkoła nieustającego współdziałania, tak aby kajak podążał w stronę, w którą chcemy płynąć. To także nieopisana szkoła komunikacji i tworzenia relacji o wiele głębszych niż te, które kreujemy w trakcie zwyczajnych czynności domowych. Spływy, są w rzeczywistości idealnym sposobem na zainwestowanie w pogłębianie relacji.

Wiele miejsc w Polsce reaguje na familijne zapotrzebowanie na organizację spływów kajakowych (na przykład: www.oswzacisze.eu/atrakcje/atrakcje-w-hotelu). Należy zatem jak najszybciej poszukać takiego miejsca w naszej okolicy, i przedstawić plan wakacyjnej wyprawy członkom swojej rodziny. Nie wymaga to wielkich nakładów czasu i pieniędzy, a może przynieść niewyobrażalne korzyści, dla całej naszej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *