Sport a dieta bogata w białko

Osoby uprawiające sport, które chciałyby uzyskać odpowiedni przyrost masy mięśniowej powinny zadbać o zbilansowaną dietę zapewniającą odpowiednią ilość składników odżywczych. Zapotrzebowanie energetyczne wzrasta wraz z podejmowanym wysiłkiem fizycznym. Zaś posiłek bogaty w odpowiednią ilość węglowodanów, białek i tłuszczów pozwala uzupełniać niezbędne mikro i makro elementy odgrywające kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej.


shutterstock_309133433-025a74ad2d3e4cf699f0edb034f32b27Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej rośnie zapotrzebowanie na białko, które jest podstawowym budulcem organizmu oraz głównym składnikiem tkanki mięśniowej. Białko należy uzupełniać dbając o dietę bogatą w produkty białkowe, czyli spożywając mięso, ryby, nabiał, jaja czy warzywa i owoce z wysoką zawartością białka. Dieta uboga w białko może z kolei doprowadzić do utraty masy ciała, gdyż organizm będzie czerpał niezbędne białko z mięśni.

Według źródeł minimalna dawka białka u osoby ćwiczącej powinna wynosić od 1,4g (na każdy kilogram masy ciała) do 2g.  Rozwiązaniem dla osób dbających o odpowiedni przyrost masy ciała jest stosowanie dobrych suplementów diety bogatych w białko. Tego rodzaju suplementami są odżywki białkowe. Są to produkty zawierające wysoką ilość białka w postaci aminokwhey-protein-good-for-weight-losswasów. Należy zwrócić uwagę na jakość odżywki białkowej, najlepiej sięgać po te zawierające wysokiej jakości białko czyli w postaci izolatów lub hydrolitów.

W internecie można zapoznać się z ofertą produktów wysokobiałkowych, gdzie dostępne m.in są odżywki renomowanych firm takich jak Olimp czy Trec. W przypadku wyboru odżywek lub suplementów warto wybrać produkt marki godnej zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *